Emlak Haberleri

0.64 faiz oranlı konut kredisi

Ev sahibi olmanın hayalini kuran vatandaşlar, koronavirüs salgını ile birlikte yürülüğe konulan düşük faizli konut kredisine ilişkin ayrıntıları merak ediyor. 0.64 faiz oranlı konut kredisine nasıl başvurulur? İşte 0.64 faizli konut kredisiyle ilgili detaylar…

Koronavirüsü ile sarsılan piyasayı canlandırmak amacıyla, üç kamu bankası tarafından düşük faizle konut kredisi fırsatı sunuldu. Ziraat Bankası, Halkbak ve Vakıfbank aracılığıyla, 12 ay ödemesiz dönem ve 15 yıla kadar vade imkanı da bulunuyor.

Sözcü’de yer alan habere göre; bankalar, sıfır daire veya ikinci el daire için farklı faiz oranlarında kredi veriyor. Peki, konut kredisi faiz oranları ne kadar? İşte Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranları ve başvuru şartları…

Ev sahibi olmanın hayalini kuran vatandaşlar, koronavirüs salgını ile birlikte yürürlüğe konulan düşük faizli konut kredisine ilişkin ayrıntıları merak ediyor. İşte, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank aracılığıyla verilecek konut kredisi ile ilgili bilgiler…

KONUT KREDİSİ KAMPANYA ŞARTLARI

Sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile kredi verilecek. Sıfır konut almak için 100 bin liralık konut kredisi çeken bir vatandaş, 12 ay ödemesiz dönem seçeneğini kullanırsa 15 yılın sonunda toplamda 171 bin 184 TL geri ödeme yapacak.

Sıfır konut ödeme tablosu:

Müşteri başına verilebilecek kredi miktarına sınırlama getirildi. Sınırlama, üç büyük şehirde (İstanbul,  Ankara  ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL olarak belirlendi. Kredi kullanımında yüzde 10’dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanacak.

Başvurular, bankaların şubelerinden gerçekleştirilebilecek.

İkinci el konut satın almak için 100 bin lira kredi çeken bir vatandaş ise, 12 ay ödemesiz dönem seçeneğinde 15 yılın sonunda toplamda 183 bin 925 lira geri ödeme yapacak.

İkinci el konut ödeme tablosu:

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

Kampanya, sıfır/birinci el ve ikinci el konut alımları için geçerli olacaktır. Müşteri başına verilebilecek kredi miktarı üç büyük ilimizde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirlerimizde ise en fazla 500 bin TL olacaktır. Kampanya kapsamında kullandırılacak konut kredileri eşit taksitli ve azami 12 aya kadar ödemesiz dönemli olacaktır. Müşterilerimizin tercihine göre belirtilen ödemesiz dönem vadesi daha kısa tutulabilecektir. Detaylı bilgi almak için en yakın şubemize başvurabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURU VE ŞARTLARI

Sıfır veya ikinci el konutlar için, azami 500 bin TL’ye kadar (500 Bin TL dahil ) azami 12 ay ödemesiz dönemli azami 180 ay vade ile konut finansmanı imkanı sunulacaktır. İstanbul, Ankara ve İzmir’de azami kredi tutarı sınırı 750 bin TL’dir (750 Bin TL dahil).

Konut Kredisi için; Bankkart, KMH, Talimat Ürünü, İnternet Bankacılığı zorunlu olup, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az üçüne sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.

Söz konusu krediden her bir müşterimiz yalnızca bir kez faydalanabilecektir. Detaylı bilgi için şubelerimize başvurabilirsiniz. Banka gerekli görülmesi halinde kredi koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.

HALKBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURU VE ŞARTLARI

Birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sunulacaktır.

Bu tarihi imkandan daha geniş kesimlerin istifade edebilmesi için müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış olup; üç büyük ilimizde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirlerimiz için ise en fazla 500 bin liraya kadar kredi kullandırılabilecektir. Kredi kullanımında yüzde 10’dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanacaktır.

Bu kapsamda birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık yüzde 0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacaktır. Konut Kredisi başvuruları 2 Haziran’dan itibaren Şubelerimize yapılabilecektir.

 

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya