Emlak Haberleri

100 milyar dolarlık müteahhitlik projeleri için iş birliği!

İTO ve Bağdat Ticaret Odası’ndan Irak’ın 100 milyar dolarlık müteahhitlik projeleri için iş birliği gerçekleştirecek. Firmalar Irak’ın yeniden imar edilmesinde önemli paya sahip olacak. 

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Bağdat Ticaret Odası,Irak’ta hayata geçecek projeler için işbirliğine gidiyor. Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; ülkede gerçekeleşecek inşaat projeleri 100 milyar dolar değerinde olacak.

Projelere yönelik açıklama yapan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Irak’ta ülkenin yeniden imarı için yaklaşık 100 milyar dolarlık projeler gerçekleştirilecek. Türk müteahhit sektörünün bu projelerden ciddi bir payı, Iraklı paydaşlarıyla birlikte alacağına inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

İTO’dan yapılan açıklamaya göre “Irak ile İnşaat Sektöründe İşbirliği Fırsatları Webinarı”, İTO Başkanı Avdagiç ve Bağdat Ticaret Odası Başkanı Firas Resul Cafer’in katılımıyla düzenlendi.  Online olarak gerçekleşen etkinlikte konuşan Avdagiç, Irak’ın devam eden 2018-2022 Ulusal Kalkınma Planı’ndaki projelerin, müteahhitlik hizmetleri sunan Türk firmaları için önemli bir potansiyele sahip olduğunu dile getirdi. Türk firmalarının, Iraklı şirketler ile kuracakları ortaklıklarla ülkenin yeniden imarında katkı sağlayacaklarını belirten Avdagiç, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Irak’ta ülkenin yeniden imarı için yaklaşık 100 milyar dolarlık projeler gerçekleştirilecek. Türk müteahhit sektörünün bu projelerden ciddi bir payı, Iraklı paydaşlarıyla birlikte alacağına inanıyorum. Iraklı firmaların güven duydukları ve iş yapma kültürünü bildikleri Türk firmalar ile ortaklık kurmayı tercih ettiklerini biliyoruz. Çünkü Türk firmaları, Irak’ı ülkeleri gibi görmüşler, salgın döneminde geri dönmek yerine orada çalışmayı sürdürmüşlerdir. Bu sadece ‘para’ kazanmayla açıklanamaz. Bu güçlü kardeşlik ve dostluk duygusunun yansımasıdır.”

 

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya