Emlak Haberleri

144 gayrimenkul paket halinde satılacak!

İnanlar İnşaat’ın mağdurlarına TMSF’den müjde geldi. TMSF’nin kayyım şeklinde görevlendirildiği İnanlar İnşaat’ın 144 gayrimenkulü paket halinde satılacak. Buradan elde edilen gelirle tapular üzerindeki hacizlerin kaldırılması planlanıyor…

Bir dönem sektörün önde gelen markalı konut üreticilerinden olan  İnanlar İnşaat’tan konut alıp, şirketin bankalara olan borcu sebebiyle  tapularını alamayan mağdurlara Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) müjdeyi verdi.

Sayılarının 500 ile 600 arasında olduğu belirtilen mağdurların sorunlarının çözülmesi için kayyım olarak görevlendirilen TMSF, İnanlar İnşaat’a ait 144 gayrimenkulü paket şeklinde satıyor. Kurum satıştan elde edilen geliri tapu mağdurlarının gayrimenkullerinde bulunan haciz ile ipotekleri kaldırmak için kullanacak.

Peki İnanlar İnşaat’ın hangi gayrimenkulleri satılacak? İnanlar İnşaat’ın satılacak gayrimenkulleri nerelerde konumlanıyor? İşte merak edilen ayrıntılar…

Dünya’dan Leyla İlhan’ın haberine göre; İhaleden elde edilecek gelirin, şirketin bankalara olan borcunun kapatılarak tapu mağdurlarının gayrimenkullerindeki haciz ile ipoteklerin kaldırılması için kullanılacağı ifade edildi. Banka ödemelerinin ardından, kalan miktarla tapular üzerinde haczi bulunan taşeron, tedarikçi, işçi alacakları ile kamu ve diğer alacakların borç tasfiyesi başlatılacak. Tüm ipotek ve hacizlerin kaldırılmasına ilişkin eksik kalan miktarlarsa tapusunu alamamış olan vatandaşların yapacağı ek ödemeyle karşılanacak ve mağduriyetler giderilecek.

İnanlar İnşaat’ın satışı yapılacak 20 arsasının 16’sı megakent İstanbul’da bulunuyor. Şirketin Sarıyer’de 6 adet, Sancaktepe’de 6 adet, Beyoğlu’nda 1 adet, Büyükçekmece’de 1 adet, Zeytinburnu’nda 1 adet, Çatalca’da 1 adet arsası satış konusu olurken, Kocaeli’de 2 adet, Diyarbakır’da 1 adet arsa üzeri yurt binası, Van’da 1 adet arsa üzeri yurt binası da satışta dikkat çeken gayrimenkullerden oldu.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya