Emlak Haberleri

2023’te her ilde millet bahçesi olacak!

Millet Bahçesi projeleriyle ilgili önemli açıklamalar yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Murat Kurum, “Şu an 357 millet bahçesi projemiz var. 2023’e geldiğimizde 81 ilimizde en az bir millet bahçesi olsun istiyoruz” dedi.

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü’yle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, Bakan Kurum, Salda Gölü’yle ilgili olarak, “Salda’nın ve Burdur’un korunması adına, önemli adımlar atıyoruz” dedi.

Hedeflerinin 2023 yılına giden yolda, güçlü Türkiye için gece gündüz çalışmak olduğunu dile getiren Bakan Murat Kurum  “Salda projesinin yapımı için ben vatandaşlarımıza, bütün Türkiye’mize bize verdikleri destekten ötürü çok çok teşekkür ediyorum. İnşallah çok daha güzel şekliyle Salda’mızı ve Burdur’muzu 2023’e taşıyacağız.” dedi.

Salda projesinde ‘millet bahçesi’ ifadesi kullanılacak mı?

Murat Kurum kendisine sorulan “Salda projesinde ‘millet bahçesi’ ifadesini kullanacak mıyız?” sorusunu da şu cümlelerle yanıtladı:

“Millet bahçeleri projelerini Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşırken şu düşünceden hareketle bu kararı aldı; ‘Yurt dışında gidip gördüğümüz New York’taki, Londra’daki, kent merkezlerinde bulunan doğal yapının korunduğu, büyük bölge parklarından hareket ettik. Bu çerçevede 81 ilimizde hedefler ortaya koyduk. Şu an 357 millet bahçesi projemiz var. 2023’e geldiğimizde 81 ilimizde en az bir millet bahçesi olsun istiyoruz. Millet bahçesi kavramı aslında doğanın korunması, yeşil alanın arttırılması, vatandaşlarımızın yürüme mesafesinde bu alanlardan istifade etmesidir. Bu amaçla millet bahçesi projelerini yapıyoruz. Millet bahçesini Salda kenarında yapıyorsanız, bir doğa koruma ve kurtarma projesi, eğer şehrin merkezinde yapıyorsanız bir bölge parkıdır. Salda’nın kenarında eğer bu projeyi yapıyorsanız buradaki doğal yapıya uygun yapmanız gerekiyor. Dolayısıyla bizim için millet bahçesi kavramı doğanın korunması, yeşil alan miktarının artırılması projesidir.”

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya