Ekonomi

4 Nisan dolar kuru!

Dolar almak isteyenler ve yatırımcılar tarafından yakından takip edilen dolar, geçtiğimiz haftayı, 14,71 lira bandından tamamlarken, yeni güne nasıl başladı? Dolar bugün kaç lira? 4 Nisan 2022 dolar kuru…

Büyük ve küçük ölçekli yatırımcılar tarafından yakından takip edilen dolar kuru geçtiğimiz haftayı 14,71 lira seviyesinde tamamlarken haftanın yeni işlem gününe yatay başladı. Peki bugün dolar kuru kaç TL? Dolar alış satış fiyatı ne kadar?

Dolar kuru geçtiğimiz hafta boyunca yatay seviyelerde işlem görürken, nisan ayının ilk haftasında da aynı seyrine devam ediyor. Dolar kuru Mart ayı içerisinde en dip seviyeyi 5 Mart günü 14 lira seviyesi ile görürken, en yüksek seviyesini ise 11 Mart’ta 14,96 ile gördü.

DOLAR/TL GÜNE NASIL BAŞLADI?

Dolar kuru yatay seyrine Nisan ayının ilk haftası da devam ediyor. Peki dolar kurunun yönünü ne etkliliyor? Dolar kuruna yön veren gelişmeler özetle şu şekilde; Rusya Ukrayna arasındaki olumsuz gelişmelerin yerini olumlu gelişmelere bırakması dolar kurunda yönünü sabitledi. Rusya Ukrayna’nın güney ve doğu bölgeleri hariç diğer bölgelerden çekiliyor.  İrpik Belediye Başkanı Aleksandr Markuş bölgenin düşman işgalinden arındırıldığını duyurdu. Kiev bölgesi tamamen Rus işgelinden temizlendiğini açıkladı. Gelen bu olumlu haberler dolar kurunun seviyesini sabitledi. Peki dolar bugün kaç lira oldu? İşte 4 Nisan 2022 dolar kuru..

4 NİSAN 2022 DOLAR KURU!

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde dolar kuru 14,71 lira seviyesinde kapanış yaparken. yatırımcılar ve dolar almak isteyenler bugün dolar kurunun kaç lira olduğunu araştırıyor. Dolar/TL nisan ayının ilk haftasında da yatay seyrine devam ediyor. Dolar/TL 4 Nisan sabahında alış fiyatı 14,65 TL, satış fiyatı ise 14,71 lira bandında işlem görüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya