Emlak Haberleri

5 yılda 1 milyon 500 bin konut dönüşecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, milletin verdiği destekle  hızlı, yerinde dönüşüm ve gönüllülük esasıyla her yıl 300 bin olmak üzere 5 yılda 1 milyon 500 bin konutu dönüştüreceklerini açıkladı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, millet tarafından verilen destekle, hızlı, yerinde dönüşüm ve gönüllülük esasıyla her yıl 300 bin olmak üzere 5 yılda 1 milyon 500 bin konutu dönüştürüp ülkeyi depremlere hazır hale getireceklerini açıkladı.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Kurum, Twitter hesabı üzerinden kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili paylaşım yaptı.

“Milletimizin desteğiyle, hızlı, yerinde dönüşüm ve gönüllülük esasıyla her yıl 300 bin olmak üzere 5 yılda 1 milyon 500 bin konutu dönüştürerek ülkemizi depremlere hazır hale getireceğiz.” ifadesini kullanan Kurum, bir yandan dönüşümü hızlandırırken diğer yandan da dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak “100 Bin Sosyal Konut” projesinde kura çekimlerine koronavirüs tedbirlerini aksatmadan 28 Nisan’da yeniden başlanacağını belirtti.

Bakan Kurum, ayrıca, toplamda inşaat alanı 500 metrekareyi aşmayacak şekilde kendi yapısını yapacak vatandaşların yapı maliyetinin yüzde 10’u kadar teminat verme zorunluluğunu kaldırdıklarını, riskli ve rezerv yapı alanlarında muhtelif sebeplerle dönüşüm projesi tamamlamadığı için evini alamayanların mağduriyet yaşamaması adına kira yardımını 36 aydan 48 aya çıkardıklarını anlattı.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya