Emlak Haberleri

60. Yıl Parkı’na 722 milyon liralık BOTAŞ ipoteği!

İstanbul’a doğalgaz dağıtımında bulunan ve yaklaşık 6.7 milyon abonesi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketlerinden İGDAŞ’ın, BOTAŞ AŞ’ye olan vadesi geçmiş borcuna istinaden, BOTAŞ, İGDAŞ’dan ipotek istedi.

 

Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre; İBB Emlak Müdürlüğü, İGDAŞ’ın, İBB’den olan alacaklarına karşılık, BOTAŞ’ın kabul ettiği bir taşınmaz üzerine, BOTAŞ lehine yaklaşık 722 milyon lira bedel ile ipotek koydurulmasını uygun bulunarak İBB Hukuk Müşavirliği’nden görüş talep etti.

60. Yıl Parkı’na 722 milyon liralık BOTAŞ ipoteği!

KADIKÖY GÖZTEPE’DE

Hukuk müşavirliği, Belediye Kanunu kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan bir taşınmazı, İGDAŞ’a olan borcu nedeniyle, İGDAŞ’ın alacaklısı olan üçüncü şahıs lehine, İBB Meclis kararı ile ipoteğin tesisinin mümkün olacağı ifade edildi. Bu kapsamda, İGDAŞ’ın İBB tarafından alacaklarına karşılık, Kadıköy Göztepe Mahallesi, Çiftehavuzlar’da bulunan 60. Yıl Parkı’nın 100 bin metrekarelik bölümü, tapu kaydında, birinci derecede olmak üzeri 721 milyon 909 bin TL bedel ile ipotek konulmasıyla ilgili teklif, İBB Meclisi’nin ocak ayı toplantısında gündeme geldi. İlgili komisyonlar tarafından incelenen teklife göre, İGDAŞ’ın İBB’den olan alacaklarına karşılık BOTAŞ lehine, mülkiyeti İBB’ye ait 100 bin metrekarelik alanlı taşınmazın tapu kaydına, birinci derece olmak üzere ipotek konulması bulundu. Bu görüş doğrultusunda oylanan teklifle ilgili rapor, İBB Meclisi’nde oybirliğiyle kabul gördü.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya