Emlak Haberleri

Ahmet Keleşoğlu’nun mirası için kayyum ataması talep edildi!

6 yıl önce hayatını kaybeden Selçuk Ecza Holding’in sahibi Ahmet Keleşoğlu’nun mirası için varisler arasında yaşanan anlaşmazlık devam ediyor. 5 milyar liralık miras kavgasında son olarak holdinge kayyum atanması istendi. 

Türkiye’de 19 bin eczaneye ilaç dağıtımı yapan Selçuk Ecza Holding’de, 5 milyar liralık miras kavgası devam ediyor. Sabah’tan Ali Oktay’ın haberine göre; vârisler arasındaki anlaşmazlık nedeniyle holdinge kayyum atanması istendi. Keleşoğlu, Türkiye’nin en zengin 100 iş insanı arasında ilk 10’daydı. Çocuğu yoktu. Ölünce, demans hastası eşi Nezahat Keleşoğlu ve 5 kardeşinin 26 çocuğuna 5 milyar liralık servet bıraktı.

MİRAS KAVGASI PATLAK VERDİ

Veraset ilanında mirasın yarısı eşine kaldı, diğer yarısı ise 26 mirasçı arasında paylaşıldı. Mahkeme tarafından, holdingde yüzde 51 hissesi bulunan Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Başkanı Mustafa Sonay Gürgen, teyzesi Nezahat Keleşoğlu’na vasi olarak atandı. Ancak vârisler arasında miras kavgası başladı.

Gürgen ve kısıtlı teyzesi, 4 yıl önce diğer hak sahiplerine İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi’nde alacak davası açtı. Bu davada konu, iş insanının 1 Ocak 2002’den sonra edindiği yaklaşık 1 milyar liralık malla ilgiliydi. Davaya cevap veren 26 mirasçı, “Teyzenin haklarını korumaktan ziyade vasinin geleceği için açılmış bir dava” diyerek, davanın reddini istedi. Sonuçta da mahkeme ara kararında 26 mirasçının hisselerine tedbir koydu. Ve menfaat çatışması nedeniyle holdinge kayyum atanması için davalılara süre verilmesine karar verdi. Ardından da bazı davalıların avukatı Mustafa Demirbağ, holdinge kayyum atanması talebiyle mahkemeye başvurdu.

İstanbul Anadolu 19. Sulh Hukuk Mahkemesi’ndeki veraset ilamına göre; vasinin mirasçı olmadığını öne süren  avukat, Gürgen’in vasiliğinin kaldırılmasını ve kayyum atanmasına karar verilmesini talep etti. Mahkeme kayyum talebini haklı bulursa dev holdingin yönetimi devlete geçecek.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya