Emlak Haberleri

Airbnb ev sahiplerine ödeme yapacağını açıkladı.

Dünyanın en büyük konaklama paylaşım uygulaması Airbnb, koronavirüs ile ilgili oluşan iptallerin zararını karşılamak için ev sahiplerine ödeme yapacağını açıkladı…

Koronavirüs salgının en sert vurduğu sektörlerin başında gelen seyahat ve turizm alanında faaliyet gösteren dünyanın en büyük konaklama paylaşım uygulaması Airbnb, ev sahiplerinin zararlarını karşılama yönünde söz verdi. Airbnb CEO’su Brian Chesky, “COVID-19 ile ilgili iptallerinin maliyetini karşılamak için ev sahiplerine 250 milyon dolar ödeyeceğiz. Bu maliyet tamamen Airbnb tarafından karşılanacak ve ödemeler Nisan ayında yapılmaya başlanacak” diye konuştu.

Habertürk’te yer alan habere göre; Airbnb, platformunda bulunan ev sahiplerinin zararlarını karşılayacağını açıkladı.

Airbnb CEO’su Brian Chesky, platformlarındaki ev sahiplerine yönelik olarak yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi küresel seyahat endüstrisi durdu. Seyahat etmek neredeyse imkansız hale geldi. Bu birkaç ay bizim için yıkıcı oldu” ifadelerine yer verdi.

Şirketin 38 yaşındaki CEO’su Chesky, yaşanılan bu krizde platformda bulunan ev sahiplerine yardımcı olmak için şu adımları attıklarını belirtti:

“COVID-19 ile ilgili iptallerinin maliyetini karşılamak için ev sahiplerine 250 milyon dolar ödeyeceğiz. Eğer bir konuk, COVID-19 nedeniyle 14 Mart ve 31 Mayıs tarihleri ​​arasında bir rezervasyonunu iptal ettiyse, normalde alacağınızın yüzde 25’ini biz ödeyeceğiz. Bu maliyet tamamen Airbnb tarafından karşılanacak ve ödemeler Nisan ayında yapılmaya başlanacak.”

“Süper ev sahipleri” için de 10 milyon dolarlık bir Superhost Yardım Fonu oluşturduklarını dile getiren Airbnb CEO’su Brian Chesky, şöyle konuştu:

“Bu fonu, çalışanlarımız kendi ceplerinden 1 milyon dolar bağışla başlattılar. Ben, Joe ve Nate (Joe Gebbia, Nathan Blecharczyk, diğer kurucu ortaklar) ve ben kalan 9 milyon doları bizzat karşılıyoruz. Nisan ayından itibaren ev sahipleri, geri ödenmesi gerekmeyen 5000 dolara kadar hibe başvurusunda bulunabilirler.”

Airbnb, dünya genelinde 100 bine kadar sağlık çalışanına konaklama desteği sağlayacağını da duyurmuştu.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya