Emlak Haberleri

Alanya Çıplaklı’nın uygulama imar planında sorunlar çözülüyor!

Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Çıplaklı Mahallesi’nin kontrollü yapılaşmasının temelini oluşturacak  imar planında sorunlar çözülmek üzere.  Alanya Belediyesi gelen üst yazıyla birlikte, duran bayındırlık ve imar hizmetlerini vermeye başlayacak.

Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Çıplaklı Mahallesi’nin kontrollü yapılaşmasının temelini oluşturacak 1/1000 ölçekli imar planında sorun kalmadı. Alanya Belediyesi gelen üst yazıyla birlikte, duran bayındırlık ve imar hizmeti verecek.

Milliyet’te yer alan habere göre; Alanya Belediyesi’nin hızlı ve aktif bir şekilde yapılaşmaya devam eden Çıplaklı Mahallesi’nde, kontrollü yapılaşmanın temelini oluşturacak imar planı sorunsuz şekilde oluşturulacak.

Askı sürecinde yapılan itirazların, geçtiğimiz Kasım meclislerinde hem Alanya Belediyesi hem de Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından reddine karar verilmesiyle birlikte, Alanya Belediyesi Çıplaklı Mahallesi için imar ve bayındırlık hizmetlerine kaldığı yerden devam edecek.

KASAPOĞLU: ÇIPLAKLI’DA BAYINDIRLIK VE İMAR HİZMETLERİNE TEKRAR BAŞLIYORUZ

Çıplaklı Mahallesi’nin 1/1000 ölçekli imar planında sorun kalmadığını müjdeleyen Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

“Çıplaklı Mahallesi için hazırladığımız imar planına askı süreci içerisinde yapılan itirazlar hem Belediyemiz hem de Antalya büyükşehir Belediyesi’nce Kasım ayı içerisinde ret edilmişti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 01.12.2020 tarihli üst yazısı ile tarafımıza tebliğ edilen kararlar neticesinde, 02.12.2020 tarihi itibarı ile Çıplaklı Mahallemizin mahkeme kararı ile duran bayındırlık ve imar hizmetleri belediyemizce tekrar verilebilecektir. Kontrollü yapılaşmanın temelini oluşturacak bu İmar Planı, Alanya’mıza ve Çıplaklı Mahallemize hayırlı olsun.”

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya