Emlak Haberleri

Antalya Kepez’de kira yardımı krizi!

Antalya Kepez’de hayata geçen kentsel dönüşüm projesindeki hak sahibi vatandaşlar 5 aydır kira yardımı beklediklerini dile getirdi.

Sözcü’den İsmail Akın’ın haberine göre; CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Antalya Kepez ilçesinin Kepez ve Santral mahallesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesindeki hak sahiplerinin söz verilmesine rağmen halen ödenmeyen 5 aylık kira yardımı çilesi ne zaman bitecek?” diye sordu. Arı, açıklamasında şunları söyledi:

MAĞDURİYETE DERHAL BİR SON VERİN

“Kepez kentsel dönüşüm projesinin zamanında bitirilemeyen ve halen inşaatı devam eden konutlarından mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin üzerine adeta tuzu biberi olan ödenmeyen kira yardımı çilesi, bizzat Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından gecikmiş kira yardımı ödemeleri yapılacak diye söz vermesine rağmen devam etmektedir.

Antalya Kepez kentsel dönüşüm projesinde kira yardımı krizi! 

2658 vatandaşımızın Bakanlık tarafından yapılması gereken 5 aylık gecikmiş kira yardımı ödemesi halen yapılmamıştır. Vatandaşlarımızın bu çilesine ne zaman nihai olarak son verilecektir? Buradan başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olmak üzere Bakanlık yetkililerine bir kez daha sesleniyorum, bu mağduriyete derhal bir son verin.”

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya