Emlak Haberleri

Arsa fiyatları artı!

Lüks Konut Uzmanı Sercan Göller, arsa ve arazi yatırımı ile değerlendirmeler yaptı.

Pandemi döneminde daha izole ve toprakla iç içe olmak isteyenlerin arsa ve arazi yatırımlarına yönelmesiyle beraber gözler de arsa ve arazi fiyatlarına çevrildi.

Yatırım getirilerini, bölgelere göre değişiklik gösteren arsa fiyatlarını ve bu alana yatırımın önemine değinen Lüks Konut Uzmanı Sercan Göller, ayrıca karlı bir yatırım aracı olarak tarım arazileriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Arsa ve arazi yatırımcıları dikkat!

Uzmanlık alanı İstanbul – Bağdat Caddesi ve çevresi olan Lüks Konut Uzmanı Sercan Göller, şehirde yaşayanların arazi ve arsa yatırımlarıyla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:

“Pandemi ile birlikte neredeyse 1 yıldır evlere kapanmak zorunda kaldık. Bu süreçte, İstanbul gibi metropollerde yaşayan insanların çoğu evlerinden çalışmaya başladı. Değişen ihtiyaçlara bağlı olarak da özellikle bahçeli ve müstakil evlere yöneldiler. İstanbul’da yaşayıp hem toprakla uğraşmak isteyen hem de daha izole bir yaşam isteyenlerin tercihi Şile, Riva gibi şehir çevreleri oldu. Bölge bazında ise  özellikle Ege’den arsa almaya yöneldiler. Bu nedenle arsa fiyatları bölgeye göre 8-10 kat artış yaşadı.”

 

Arsa ve arazi yatırımlarının en önemli sebebinin yüksek yatırım değeri olduğunu dile getiren Göller, bu alana yapılacak yatırımla ilgili şöyle konuştu:

“İnsanlar, arsa ve arazi alımının ileriye dönük çok karlı bir yatırım aracı olduğunun artık bilincinde. İyi araştırma yapılarak bir daire fiyatına alınan arsada, ileride 10 daire fiyatı kadar değerlenebiliyor.”

Bir yatırım aracı olarak tarım arazilerinin getirisine ve bu alanın önemine değinen Göller,  “Ülkemiz bir tarım cenneti. Neredeyse tüm meyve, sebze, bakliyat ülkemizde yetişiyor. Topraklarımız çok verimli ve insanımız ailelerden gelen bilgiyle tarıma yatkın. Durum böyle olunca da toprak yatırımı yapmak ve toprağın üstünde ürün yetiştiriyor olmak oldukça cazip hale geliyor. Bir kere yapılan bir toprak yatırımından yıllar boyu para kazanmak mümkün.” şeklinde konuştu.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya