Emlak Haberleri

Artan kira fiyatları mecliste!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kira yükselişlerine ilişkin problemlerin ve çözüm önerilerinin tartışılması amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını teklif edeceklerine dikkat çekti. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kira yükselişlerine ilişkin problemlerin ve çözüm önerilerinin tartışılması amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını teklif edeceklerine dikkat çekti.

Özel, partisinin Antalya İl Başkanlığında gerçekleştirdiği basın toplantısı kapsamında, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının yüksek olduğuna vurgu yaparak, vatandaşların bu rakamların altında ezildiğini dile getirdi.

TÜİK’e göre senelik enflasyonun yüzde 69,97 fakat halkın hissettiği gerçek enflasyondaki senelik yükselişin yüzde 157’ye çıktığına dikkat çeken Özel, bütün sendikaların ayağa kalkarak hükümetle masaya oturup asgari ücrette düzenlemeye gitmesinin gerekli olduğunu belirtti.

– Kira artışları için Meclis Araştırma Komisyonu kurulması teklifi

Özel, Rusya-Ukrayna savaşı sonrası yükselen fiyatlarına ilişkin CHP olarak bir çalışma yaptıklarına vurgu yaptı.

Sahil yörelerinde Rusya ve Ukrayna’dan gelen uzun vadeli kiralamanın 7 kata ulaşan kira yükselişlerine sebep olduğunun altını çizen Özel, şöyle konuştu.

“Bu durumun ev sahipleriyle kiracılar arasında bir gerilim, tartışma alanına dönüştüğünü ve infial yarattığını da gözlemliyoruz. Meclis açıldıktan sonra CHP Grup önerisiyle tüm siyasi partilere artan kiralar, kiraların yarattığı sorunlar ve mülk sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan sorunların tespit edilmesi ve çözüm getirilmesine yönelik önerilerin tartışılacağı bir Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını teklif edeceğiz. Bu soruna Meclisin el koymasını öneriyoruz. Mecliste bir araştırma komisyonu kurulmasını, siyasi partilerin araştırma komisyonlarında temsil edilmesini ve hızlı bir şekilde bu sorunu Meclisin bir komisyon eliyle ele alıp sonra da çözüm önerilerini Türkiye gündemine getirmesini öneriyoruz.”

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya