Emlak Haberleri

Bağcılar’da kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar başladı!

KİPTAŞ’ın Bağcılar Kirazlı Mahallesi’nde hayata geçirdiği kentsel dönüşüm projesi için düğmeye basıldı.

7 bloktan oluşan ve 190 daireyi kapsayan projede yıkım çalışmaları başladı. Çalışmalara yönelik açıklama yapan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, kentsel dönüşümle 4 bloktan oluşan 250 konutun inşa edileceğini açıkladı.

Proje dahilinde hak sahipleriyle Ocak ayında sözleşme için imzalar atılmıştı. Proje ile hak sahipleri uygun koşullarla yeni evlerine kavuşacak. Yeni konutlar inşaatına 1 ay içerisinde başlanacağını söyleyen Ali Kurt, evlerin 18 ila 24 ay içerisinde hak sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında duydukları mutluluğu dile getiren hak sahipleri yeni evlerine kavuşacakları günü bekliyor.

Çalışmalara yönelik sosyal medyadan açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şu ifadelere yer verdi:

“İBB, İstanbul’un kentsel dönüşüm çıkmazına çare olacak.

Bugün Bağcılar’da olduğu gibi çok yakında İstanbul’un tümünde bambaşka bir anlayışla depreme dirençli bir İstanbul modeline geçiyoruz. Kaynaklarımızı ve gücümüzü vatandaşlarımızın gerçek sorunları için kullanacağız.”

Çalışmalarda gelinen son noktayı açıklayan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt ise “Sürdürülebilir bir yenileme için vatandaşın makul koşullarda borçlanmasına örnek olacak bir projede ilk fiziki adımı attık.

Devlet, dönüşüm projelerinde yatırımcı değil düzenleyici rol oynamalıdır.” ifadelerine yer verdi.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya