Emlak Haberleri

Bahaş Holding kentsel dönüşüm atağı başlattı!

“Türkiye’nin en fazla konut üreten şirketi” olarak bilinen Bahaş holding kentsel dönüşüm atağı başlattı. Bahaş Holding 2017’de Gaziosmanpaşa’da, 70 dönüm arazi üzerinde temellerini attığı 2 bin konut 200 ticari alandan meydana gelenGOP Plevne Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etabında sona yaklaştı.

Projenin 440 konut ve 40 ticari alandan oluşan ilk etabı tTemmuz ayında teslim edecek. Geçtiğimiz günlerde ilk etabının yıkımının başarıyla tamamlayarak başladığı Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi, 2 bin konut 100 ticari alandan meydana gelen Üsküdar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Bağcılar Mahmutbey’de biri ofis, residence ve ticari üniteden, diğeri konut ve ticari alandan oluşan 2 kentsel dönüşüm projesi ile başlattığı dönüşüm atağını da destekleyecek.

Bahaş Holding kentsel dönüşüm atağı başlattı!

İnşaat sektöründe gündemini korumaya devam eden çarpık kentleşme ve deprem gerçeği karşısında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşümün yol haritasını da belirledi. Buna göre, Türkiye’de dönüştürülmesi gereken 6,7 milyon konut mevcut. Bunların 1,5 milyonunun acil olarak dönüştürülmesi gerekiyor. Bakanlığın ajandasında, her yıl 300 bin konutun dönüştürülmesi bulunuyor. Dolayısıyla kentsel dönüşüme yönelik yapılacak çalışmalar da sektör temsilcilerinin ajandalarında büyük bir yere sahip. Bahaş Holding, yılın henüz başındayken başlattığı inşaatta kentsel dönüşüm atağı ile örnekle gösterilecek bir yaklaşım sergilemeye devam ediyor.

30 seneden bu yana, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik okul, hastane, yol, köprü gibi anahtar teslimi 100’e yakın dev projeyi tamamlayan, taahhüt işindeki başarısını markalı konut projeleriyle de sektöre kazandırmış olacak Bahaş Holding, 2021’i kentsel dönüşüm yılı ilan etti. İstanbul’un ilk ada bazlı kentsel dönüşüm projesi olarak gösterilen, Gaziosmanpaşa’daki GOP Plevne Kentsel Dönüşüm Projesi’nin çalışmalarına hız veren Bahaş Holding, 3 etaptan meydana gelen projenin ilk etabında sona yaklaştı. 2 blok halinde inşa edilen 440 konut ve 40 ticari alandan oluşan projenin satışının yüzde 80’ini tamamlandı. Proje, Temmuz ayında teslim edilecek. Holding, 2021 ajandasında yer alan kentsel dönüşüm projelerini de aynı zamanda olgunlaştıracak.

 

Geçtiğimiz günlerde ilk etabının yıkımının başarıyla tamamlandığı Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi ile yaklaşık olarak 800 dairenin dönüşümüne de imza atmış olacak. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün önderliğinde başlatılan toplu kentsel dönüşümde bölgede tek başına hareket eden Bahaş Holding, yaklaşık 40 senelik bir geçmişe sahip riskli binaları dönüştürerek Büyükçekmece’yi olası depreme karşı korumayı planlıyor. Yıkımı tamamlanan Hilal Hill Büyükçekmece’nin ilk etabının yüzde 60’ı yeşil alandan meydana geliyor. Projede 120 adet konut ve 800 metrekarelik ticari alan mevcut. Büyükçekmece’yi adeta yeniden inşa etmeyi hedefleyen Bahaş Holding, depreme dayanıklı, geniş yeşil alanı ve sosyal olanakları bulunan, lüks konutlardan meydana gelen projeler üreterek bölge insanını sağlıklı, kaliteli ve üst düzey bir yaşamla buluşturmayı planlıyor.

Üsküdar Bosna Bulvarı’nda yer alan, 106 dönüm arazide, 200 bin metrekare inşaat alanına sahip Üsküdar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile 2 bin konut 100 ticari alandan oluşan projeyi başlatacak. Hayata geçirilecek olan proje, Üsküdar’ın mimari özelliklerine uygun mahalle konseptiyle eski Osmanlı evlerini bugüne kazandıracak. Holding, Bağcılar Mahmutbey’de biri ofis, residence ve ticari alandan, diğeri konut ve ticari üniteden meydana gelen 2 kentsel dönüşüm projesi ile dönüşüm atağını tamamlayacak. Diğer bir yandan planlanan kentsel dönüşüm projelerine yenilerini eklemek üzere arazi arayışlarını ve proje geliştirme çalışmalarına da devam edecek.

Bahaş Holding kentsel dönüşüm atağı başlattı!

Bahaş Holding olarak bu zamana kadar hayata geçirdikleri projeler aracılığıyla kentsel dönüşümde bir marka haline geldiklerini dile getiren Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır, başlattıkları kentsel dönüşüm atağı hakkında şöyle konuştu:

“Yeni proje ve arazi geliştirme çalışmalarımız da sürecek”

“Türkiye’de çözüm getirilemeyen çarpık kentleşme ve deprem gerçeği nedeniyle kritik öneme sahip olan kentsel dönüşüm projelerinin acilen hayata geçirilmesine olan inancımızla 2021’i kentsel dönüşüm yılı ilan ettik. Bu zamana kadar geliştirdiğimiz kentsel dönüşüm projelerinde elde ettiğimiz köklü tecrübe ile yeni kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştireceğiz. Hayata geçireceğimiz projeler ile bu sene 500, devam eden süreçte yaklaşık bine yakın konutun dönüşümünü tamamlamayı hedefliyoruz. İstanbul’un mimari özelliklerini yansıtan, pandemi döneminde oluşan izole yaşam ihtiyacını karşılayan projelerimizle bu yönde öncü adımlar atacağız. Bakanlığımızın da öncelikli gündem maddeleri arasında ilk sırada yer bulan bu yöndeki projelerin giderek daha da çoğalması gerektiğine inanıyoruz. Bu inancımızla yeni projelerimizi hızla olgunlaştırırken, yeni proje geliştirmeye yönelik arazi arayışlarımızı da sürdüreceğiz.”

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya