Emlak Haberleri

Bakanlıktan ucuz konut açıklaması!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bu yıldan itibaren, Ankara ve İstanbul’da vatandaşların uygun şartlarda konut yapabilmelerine imkan sağlamak amacıyla Hazine arazilerini satışa çıkaracaklarını dile getirdi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum katıldığı canlı yayında çok önemli açıklamalar yaptı.

Bakan Murat Murum, yaptığı açıklamada bu seneden itibaren,  Ankara  ve İstanbul’da vatandaşların uygun şartlarda konut yapabilmelerine imkan sağlamak  için Hazine arazilerini satışa çıkaracaklarını kaydetti.

İşte Murat Kurum’un o açıklamaları…

Bakan Murat Kurum, vatandaşların kiranın da altında ödeyecekleri taksitlerle ev sahibi olacaklarına değinerek, hiç evi olmayanlar ve şehit ailelerine uzun vadede destek olabilmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Yaptığı açıklamada altyapılı konut arsaları ürettiklerine değinen Kurum, bunları uzun vadede satışa çıkaracaklarını, vatandaşların tek ya da büyük parselde talep örgütlenmesiyle birleşerek, müteahhitlerle anlaşarak veya  kendi başlarına evlerini inşa edebileceğini söyledi.

Bakan Murat Kurum, mega kent İstanbul’da Çatalca, Tuzla ve Başakşehir bölgelerinde sosyal konut projeleri yapacaklarına da değindi.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya