Emlak Haberleri

Banka kredilerinde faiz desteği ve kira yardımı!

6306 sayılı kanun kapsamında riskli yapıyı malik, kiracı veya sınırlı ayni hak sahibi olmaksızın kullananlara yardım yapılmasına dair karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. İşte konu ile ilgili merak edilen detaylar…

6306 sayılı kanun kapsamında riskli yapıyı malik, kiracı veya sınırlı ayni hak sahibi olmaksızın kullananlara yardım yapılmasına dair karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

37855 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kararda afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanun kapsamındaki yapıları sahip, kiracı ve ayni hak sahibi olmaksızın kullananlara, alacakları banka kredilerinde faiz desteği ve kira yardımı yapılağı belirtildi.

İşte konu ile ilgili merak edilen tüm detaylar…

Söz konusu karara göre, uygulamanın gerektirmesi durumunda uygulama alanı içindeki yapılardan anlaşma ile tahliye edilen hak sahipleri ile gecekondu sahiplerine, ilgili kanun kapsamında kira yardımı verilebilecek.

Bu hak sahiplerinin bankalardan kullanacakları kredilere, 6306 sayılı kanun kapsamında hak sahipleri tarafından bankalardan kullanılacak kredilere sağlanacak faiz desteğine ilişkin karara göre faiz desteği de verilecek.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren karar bugün itibariyle yürürlüğe girdi.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya