Ekonomi

Bankalar kripto para piyasasına giriş yapıyor!

Bir bankadan daha kripto para müjdesi geldi. Goldman Sachs sonrasında Saxo Bank da kripto paralarda yatırım imkanı sunan türev araç hayata geçirecek…

Goldman Sachs sonrasında Saxo Bank da kripto paralarda yatırım imkanı sunan türev ürün hayata geçiriyor.

Bloomberg HT‘de yer alan habere göre; Saxo Bank’ın dijital yatırım birimi Saxo Markets, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’i kapsayan bir yatırım servisi kurmak için çalışıyor. Böylece traderlar tek bir marj hesabı üzerinden kripto para alım satımı yapabilecek.

Çarşamba günü gelen açıklamada, banka bir bacağı ABD Doları, Euro ve Japon Yeni diğer bacağı kripto olan işlemlerde servis sağlayabileceği belirtildi.

Yeni servis önce Avustralya ve Singapur’daki müşteriler için hizmete alınacak ancak banka diğer piyasalarda da kripto para yatırım hizmeti vermeyi hedefliyor.

Goldman, Citi ve JP Morgan’dan kripto adımı

Goldman Sachs, Citi ve JP Morgan da müşterilerinin istemi üzerine kripto varlık hizmetleri sağlayacaklarını açıklamıştı.

JP Morgan bu yaza kadar müşterilerine Bitcoin fonu hizmeti sunmayı hedeflerken, Goldman Sachs yatırımcılarına Bitcoin türev enstrümanlarını sunmaya başladı. Spot kripto para piyasasında olmayan kurum herhangi bir açıklamada bulunmadan ilişkili türev enstrümanları yatırımcıların kullanımına sunmuştu.

Citigroup ise müşterilere henüz kripto para lara ilişkin hizmetlerin sunulmadığını fakat finansman ve muhafazanın düşünülenler arasında olduğuna dikkat çekmişti.

Bankanın Küresel Kur Müdürü Itay Tuchman, konuya ilişkin açıklamasında “Bizim için farklı seçenekler mevcut ve müşterilerimize en iyi nasıl hizmet edebileceğimizi değerlendiriyoruz. Bu bankanın kendi hesaplarıyla işlem yapma çabası olmayacak” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya