Emlak Haberleri

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi yarın açılıyor!

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, yarın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Japonya Başbakanı Şinzo Abe’nin video konferans yöntemiyle katılacağı törenden sonra tam kapasiteyle açılacak…

Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan ve ilk etabı 20 Nisan’da açılan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, yarın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yöntemiyle katılacağı törenden sonra tam kapasite açılacak.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’ndan sonra yaptığı açıklamada, “Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi” isminin verildiğini belirttiği sağlık tesisi, yarın yapılacak törenle tam kapasite ile hizmete başlayacak.

Alanında özelleşmiş çok sayıda hastanenin bir arada olduğu, hizmet kalitesinin yanı sıra nitelikli insan kaynağı ile dikkat çeken, mükemmeliyet merkezlerinin adresi olarak gösterilen şehir hastaneleri, başvuran hastaların sağlıkla ilgili sorunlarının tamamının tek bir merkezde çözülmesini sağlayan yerler olarak belirtiliyor.

Dünyanın birçok ülkesini etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemi sürecinde de sağlıkta hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkaran şehir hastaneleri, mücadeleye, sahip olduğu en son teknoloji, fiziki altyapı ve nitelikli yatak kapasitesi ile en büyük katkıyı sağlayan sağlık üsleri arasında bulunuyor.

Koronavirüs salgını ile mücadele süresinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kısa sürede faaliyete alınacağını müjdelemesinden sonra inşa çalışmalarına hız verilen hastanenin ilk etabı, 20 Nisan’da açılmıştı.

 

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya