Emlak Haberleri

Başakşehir V Mall AVM’nin açılışı Temmuz 2021!

İsra Group İnşaat tarafından hayata geçirilecek olan V Mall projesi için ÇED süreci başladı.

İsra Group İnşaat tarafından hayata geçirilecek olan V Mall projesi için ÇED süreci başladı. V Mall projesi İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Kayabaşı Mahallesi, 984 Ada 1 Parsel üzerinde yükselecek. Proje 217 milyon 403 bin 682 TL’ye mal olacak.

Arsa alanı 20 bin 396 metrekare olarak belirlenen projenin kapalı inşaat alanı 140 bin 260 metrekare olarak belirlendi. Projede 207 adet bağımsız birim yer alacak.

ÇED sürecinin başladığı V Mall projesinde  207 bağımsız bölüm kapasiteli, 5 Normal kat ve 6 Bodrum katlı alışveriş merkezi planlandı.

Proje sahası Adnan Menderes Bulvarı ile Gazi Yaşargil Caddesi arasında yer almakta olup, proje alanına ulaşım; İstanbul çevre yolu üzerinden İkitelli /
Atatürk Olimpiyat Parkı sapağından girilerek atatürk bulvarı yönünde ilerlenerek sağlanıyor.

Başakşehir V Mall AVM’nin 1,2 kilometre güneyinde Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi, 2,2 kilometre kuzeyinde Kayabaşı Piknik Alanı ve Şamlar Tabiat Parkı, 3,2 kilometre batısında sazlıdere barajı, 450 metre doğusunda Başakşehir millet bahçesi bulunuyor. Proje sahasına yakın alışveriş merkezleri, 7,9 kilometre uzaklıktaki Mall of Istanbul AVM ve 2,5 kilometre mesafedeki Başak Park AVM.

Projenin kaba inşaat çalışmalarından başlayarak işletmeye açılıncaya kadar toplam inşaat süresi 14 ay – 364 Gün (1 ay, 26 gün alınmıştır) olarak planlandı. Hafriyata Aralık 2020 de başlanacak olup, 9 ay (234 gün) sürerek ağustos 2021 yılında bitmesi planlanıyor. Başakşehir V Mall AVM’nin açılış tarihi Haziran 2021 olarak öngörülüyor.

Başakşehir V Mall AVM’de toplam inşaat alanı 140 bin 260 metrekare, taban oturum alanı 5 bin 994 metrekare, sulanabilir peyzaj alanı 1.440 metrekare olarak belirlendi. Proje kapsamında sosyal donatı alanları
yer almayacak.

V Mall AVM’de tekstil mağazaları, kozmetik/bakım mağazaları, ayakkabı mağazaları, ev eşyaları satan mağazalar, elektronik eşya satan mağazalar, bijuteriler, restoranlar, kuaför, oto yıkama, terzi, oyuncakçılar ve eczane gibi hizmetler verilecek.

Başakşehir V Mall AVM projesi  kapsamında; 207 adet Bağımsız Bölüm (dükkan) kapasiteli, 33 metre yüksekliğinde 1 adet AVM bloğu inşaa edilecektir. Avm’de 5 Normal kat + Zemin kat + 6 Bodrum kat yapılacak. 1., 2. ve 3. Bodrum katlarda dükkanlar yer alaca. Projede toplam 819 araçlık kapalı otopark yapılacak.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya