Ekonomi

Benzin ve motorine tekrar zam mı geliyor!

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Sektör kaynakları bu gece yarısından itibaren benzine ve motorine bir zam daha geleceğine dikkat çekti.

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin savaşa dönüşmesi sonucunda uygulanan sert yaptırımlar ve döviz kurundaki yükselişler, akaryakıtta üst üste zamların gelmesine neden oldu

Sektör kaynakları tarafından aktarılan bilgilerde, bu gece yarısından sonra geçerli olacak şekilde benzinin 79 kuruş, motorininse 2 lira 25 kuruş zamlanması öngörülüyor.

Peki yeni zamla beraber akaryakıt fiyatları ne kadar olacak? Benzinin ve motorinin litre fiyatı ne kadara yükselecek? İşte tüm ayrıntılar…

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin savaşa dönüşmesi sonucunda uygulanan sert yaptırımlar ve döviz kurundaki yükselişler, akaryakıt fiyatlarının zamlanmasına sebep oluyor.

Son günlerde sık sık zam haberleriyle dalgalanan akaryakıt piyasasında, bu gece yeni bir zam uygulamasının daha olacağı öngörülüyor. Bu zamla beraber akaryakıt fiyatları ardarda 7. günde de zamlanacak.

Peki yeni zamla beraber akaryakıt fiyatları ne kadar olacak? Benzinin ve motorinin litre fiyatı ne kadara yükselecek? İşte tüm ayrıntılar…

Bu gece yarısından sonra uygulanması planlanan zamla beraber benzinde litre fiyatının megakent İstanbul’da 21,14 Türk Lirası’na, başkent Ankara’da 22,24 Türk Lirası’na, İzmir’de ise 22,26 Türk Lirası’na ulaşacağı öngörülüyor.

Motorinde litre fiyatları ise megakent İstanbul’da 25,06 Türk Lirası’na yükselecekken, İzmir ve Ankara’da 25,17 Türk Lirası’na ulaşacak.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya