Emlak Haberleri

Bill Gates 242 bin dönüm araziyle zirvede!

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın dördüncü en zengini olan Bill Gates’in aynı zamanda Washington’dan Florida’ya 18 ABD eyaletinde tarım arazisine sahip olduğu öğrenildi. En çok araziye sahip olan iş insanı Gates oldu. 

ABD’deki araziler üzerine yapılan son çalışmaların açıklandığı raporda, ABD’li milyarder iş adamı Bill Gates’in 242 bin dönümlük arazisi olduğu açıklandı. Sözcü’den Tayfun Hopali’nin haberine göre; ikinci sırada 190 bin dönümlük araziyle Wonderful Company’nin kurucu ortakları Stewart ve Lynda Resnick bulunuyor.

121 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin dördüncü iş insanı olan Gates’in arazilerinin en büyükleri, Louisiana’da 69 bin 71 dönüm, Arkansas’ta 47 bin 927 dönüm ve Nebraska’da 20 bin 588 dönüm olarak belirlendi.

 

300 MİLYON DOLARLIK ARAŞTIRMA

Gates’in çok sayıda tarım arazisine sahip olması şaşırtıcı olmadı. 2017’de Bill ve Melinda Gates Vakfı, Asya ve Afrika’daki düşük gelirli çiftçilerin iklim değişikliğine uyum sağlamasına yardımcı olacak araştırmaları desteklemek amacıyla yıl içinde 300 milyon dolar harcadı.

2018’de Gates Vakfı, Güney Asya ve Afrika’daki çiftlikler için daha fazla süt üreten ve daha kaliteli yumurta bırakan tavuk ve inekleri yetiştirmek amacıyla araştırmaya 40 milyon dolar yatırım yapacağını açıklamıştı.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya