Ekonomi

Binance’nin yeni başkanı Brian Shroder oldu!

Geçtiğimiz aylarda kripto para borsaların en büyük kurumlarından biri olan  Binance’da Brian Brooks’un istifa etmesi ile boşalan başkanlık koltuğuna Brian Shroder getirildi. 

Kripto para piyasasının önemli oyuncularından Binance’da beklenen atama yapıldı. Hürriyet’te yer alan habere göre; Binance’ın 3 ay önce istifa eden başkanı Brian Brooks’un yerine Ant Group’ta yöneticilik görevinde bulunan ve Uber Technologies’in Asya operasyonlarından sorumlu CEO’su olan Brian Shroder yeni başkan olarak getirildi.

Shroder’in Binance’a yeni başkanı olarak seçilmesi şirkette istikrarın devam etmesine yönelik bir adım olarak isimlendirildi.

Binance tarafından yapılan açıklamada Shroder’in stratejik planlama ve uygulama, fon temini, satış ve kurumsal kalkınmadan sorumlu olacağı, şirketin hukuk, insan kaynakları, ürün ve teknoloji departmanlarına liderlik edeceği açıklandı.

Shroder’in hızlı büyüyen şirketlerdeki tecrübesini Binance US’ın halka arz edilmesine de yardımcı olacağı ifade edildi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance US’in gelecek 3 sene içinde halka açılmasını amaçlanıyor.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya