Emlak Magazin

Birçok ünlü yıldız evini satıyor!

Kovid-19 salgını emlak ve konut sektörünü değiştirdi. Birçok ünlü yıldız evini satıyor. İşte evlerini satan yıldızlar…

Koronavirüs salgını her sektörde olduğu gibi emlak sektöründe de değişimlere sebep oldu. Artık vatandaşlar, daha az kalabalık yerlerde olan ve yüksek hijyen teknolojisiyle donatılmış evlere yatırım yapmayı tercih ediyor.

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Arda Sayıner, bugünkü köşesinde ünlü yıldızların evlerini satışa çıkarmasını kaleme aldı.

İşte Arda Sayıner’in ‘Yıldızların evleri satışta’ başlıklı yazısı…

Covid-19 her sektörde olduğu gibi emlak dünyasında da büyük bir değişim yarattı. Daha az nüfuslu bölgelerde, yüksek hijyen teknolojisiyle donatılmış evlere yatırım yapmak zenginlerin tercihi oldu. İşte pandemi zamanı satılığa çıkan ünlü evleri…

Yıldızların evleri satışta!

Kullanmaya zamanı yok

“Game of Thrones” dizisinin ünlü oyuncusu Emilia Clarke, Kaliforniya’nın Venice Beach semtindeki evini 4.4 milyon dolara satılığa çıkardı. Oyuncu, 2016 yılına 4.6 milyon dolara aldığı evi, orijinal fiyatının biraz altında satma kararı aldı. Clarke, evini aynı zamanda aylık 25 bin dolardan kiraya da çıkardı. “Game of Thrones” dizisinden sonra “Solo: A Star Wars Story” filminin yoğun temposu sebebiyle evini doğru dürüst kullanamadığı için satışa çıkaran oyuncunun, 80 yıllık zeytin ağaçlarıyla çevrili villasını ünlü mimar Abramson Teiger tasarladı.

Yıldızların evleri satışta!

58 yıllık malikane

Ünlü TV sunucusu Ryan Seacrest ise bir başka TV yıldızından aldığı evin satışıyla gündemde. Pandemi boyunca evde yaptığı yap-bozlarla izlenme rekorları kıran Ellen DeGeneres, bir ev tutkunu… Buna rağmen kendi evini satın almak isteyen Ryan Seacrest’i kırmadı ve Los Angeles’taki malikanesini 2012’de meslektaşına sattı.

Seacrest’in evi 1963 yılında inşa edilen kıymetli bir yapı. Sunucu, 36 milyon dolara aldığı evi pandemi döneminde 85 milyon dolara satışa çıkardı. Resort mantığında tasarlanmış olan malikanenin bahçesinde, üzerinde nilüferlerin olduğu göl alanı dahi var. Beverly Hills’in en yeşil evlerinden biri olduğu iddia edilen gayrimenkul, dev ağaçlarıyla paparazzilere karşı da korunaklı.

Kendi SPA’sı var

ABD’nin doğu yakasına baktığımızda ise Florida’nın Coral Gables bölgesindeki evini satışa çıkartan ünlü şarkıcı Marc Anthony, karşımıza çıkıyor. Sanatçı, emlak yatırımlarını bir tutku haline getirdi. Anthony, aslen Porto Rikolu olduğu için 2018 yılında sadece maddi olarak değil kendisi için manevi de bir anlamı olan bir girişimde bulundu.

Yıldızların evleri satışta!

Sanatçı, Latin Amerika’nın en ünlü içecek markasını kuran efsanevi Bacardi ailesinin yaşadığı malikaneyi satın aldı. Sanatçı, 18 milyon dolara satın aldığı görkemli evi, pandemi döneminde 26 milyon dolara satmaya çalıştı. Anthony, 2 yılda 8 milyon dolarlık bir kâr elde edecek. Deniz kenarında olan ve okyanus manzaralı bin 580 metrekare büyüklüğündeki evde, 12 oda, 13 banyo ve 5 yıldızlı otellerdekini andıran bir SPA alanı bulunuyor.

”After party” mekanı

Bir diğer bahsetmek istediğim dairenin durumu ise diğerlerinden farklı… Pandemi öncesi New York’un Manhattan bölgesinde satışa çıkartılan ve bizzat gezme fırsatı bulduğum daire, Covid-19 öncesi birçok filmin tanıtım kokteyline ev sahipliği yaptı. Hatta “Captain America” filminin ön gösteriminin “after party” etkinliği dahi burada gerçekleşti.

ABD’de ev sahipleri satışa sunduğu dairelerini tanıtmak amacıyla bu tarz VIP etkinliklere ev sahipliği yapmakta.

Yıldızların evleri satışta!

Zenginlere ulaşmak için bu mekan kiralama hizmetinden ücret dahi almamakta. Halen satılmamış olan iki katlı penthouse dairenin fiyatı ise New York’taki tüm gayrimenkuller gibi pandemi döneminde artarak 30 milyon dolara yükseldi.

Balkonundan 11 Eylül’de yıkılan binaların yerine yapılan Özgürlük Kulesi’ni de gören bu lüks daire, Fairmont Oteli’yle aynı binada yer alıyor.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya