Emlak Haberleri

Bodrum’da gayrimenkul ve inşaat projeleri yatırım maliyeti 2 milyar dolara ulaştı!

Bodrum’daki gayrimenkul ve inşaat projelerinin son bir senedeki toplam yatırım maliyeti 2 milyar dolara ulaştı…

İnşaat sektörü yeni yatırım bölgesi olarak rotayı Bodrum Yarımadası’na çevirdi. AB Grup Holding’in de bölgedeki çözüm ortakları arasında yer alan Türkbükü Emlak ve Konut Geliştirme Ltd. Şti Genel Müdürü Fatih Çam, “Bir yıl içinde inşaasına başlanan irili ufaklı konut, villa, malikane, otel ve tatil köyü projelerinin yatırım maliyetinin şimdiden 2 milyar doları bulduğu kaydediliyor” diye konuştu.

Bodrum Bölgesi’ndeki konut geliştirme ve gayrimenkul projelerine arazi temini ve inşaat alanında hizmet ve çözümler sunduklarını dile getiren Fatih Çam, “İnşaat konusunda uygulanan daha sıkı tedbirlere rağmen özellikle lüks villa projeleri için Bodrum son yıllarda bir cazibe merkezine dönüştü” şeklinde konuştu.

Bölgede çok sayıda inşaat grubunun yeni projelere başladığını dile getiren Çam, “Yılın dört mevsiminde de yaşanılabilir iklim koşulları sunan Bodrum, turizmdeki cazibesi nedeniyle konut ve gayrimenkul geliştiricileri için son birkaç yıldır büyük ilgi görüyor. Kazma vurulan veya inşaası süren ya da tamamlanmış onlarca proje yatırımcılardan büyük rağbet görüyor” dedi.

Bölgede inşaası devam eden projeler hakkında da konuşan Fatih Çam, “Türkiye’nin önde gelen şirketleri bölgeye akın etti. Bodrumun her köşesinde her keseye ve her sosyal sınıfa uygun ayrı ayrı projeler yükseliyor. Bu durum bölgedeki emlak fiyatlarına da yansıyor. Bodrum ve çevresindeki imarlı arsaların fiyatları yüzde 30 ile 50 arasında artarken, mevcut konut ve villaların fiyatlarında ise yüzde 60’ı bulan artışlar söz konusu” dedi.

Bölgenin en çok ilgi gören projelerinin Türkbükü’nde inşaasına başlanan Madnasa Türkbükü ve Madnasa Zirve malikane projeleri olduğunu belirten Çam, “Bodrum’da projeleri ile en çok söz ettiren AB Grup Holding’in üst gelir grubuna yönelik bu projelerinin arazi geliştirme işlemlerini de biz üstlendik. Dört farklı etaptan oluşacak Madnasa Türkbükü ve Madnasa Zirve projeleri Bodrum’un en güzel manzarasına sahip olacak” diye konuştu.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya