Ekonomi

Borcu olan çiftçilere müjde!

Ziraat Bankası, borcu olan çiftçilere müjdeli haberi verdi. Kredi borcu ödemesini yapamayıp takibe düşen çiftçiler için banka tarafından ödeme kolaylığı sağlanacak. İşte ayrıntılar…

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada tarımsal kredisi borcu olan çiftçiler için ödeme kolaylığı başlatıldığı açıklandı. Banka, çiftçilerin borçlarını faizsiz olarak 60 aya kadar taksitlendirecek ve borcunu tek seferde ödeyenden faiz alımayacak.

Ziraat Bankasından, çiftçilerin borçları ile ilgili önemli açıklama geldi. Borcun tek seferde ödenmesi halinde  takip eden dönem için temerrüt ya da faiz alınmayacağı açıklandı. Söz konusu uygulama 31 mart 2022 tarihine kadar devam edecek.

Çiftçilerin yüzünü güldüren ödeme kolaylığında, Ziraat Bankası tarafından gelen açıklama şu şekilde;

Sputniknews’de yer alan habere göre; bankadan yapılan açıklama şöyle; “Ziraat Bankası, tarımsal faaliyette bulunan müşterilerinin tüm ihtiyaçlarının finansmanındaki desteğine ek olarak, ödeme güçlüğü yaşayan tarımsal kredi borçlusu müşterilerine de ödemelerini kolaylaştırıcı imkânlar sağlıyor. Söz konusu ödeme kolaylığına ilişkin açıklamalarda bulunan Kredi Risk İzleme ve Tasfiye Genel Müdür Yardımcısı Recep Türk, ‘Bu imkân ile 30.11.2021 tarihinde takip hesaplarında borcu bulunan tarımsal kredili müşterilerin, takipteki tarımsal kredilerine yönelik ödeme kolaylığı sunuluyor. 31.03.2022 tarihine kadar sürecek uygulamada, takip hesaplarında bulunan tarımsal kredi borcunun tek seferde kapatılması halinde, kredilerin takibe intikal ettiği tarihten sonraki dönem için, temerrüt veya başka herhangi bir ad altında faiz talep edilmeyecektir. Takipteki tarımsal kredinin tek seferde ödenmesi imkânı bulunmaması halinde ise cari kredi faiz oranlarından hesaplanacak toplam borç, tarımsal faaliyetine devam eden müşterilerin gelir elde etme dönemlerine uygun şekilde faizsiz olarak 60 aya kadar taksitlendirilebilecektir. Genel Müdür Yardımcısı Recep Türk ayrıca “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çiftçimizin yanında olmaya devam edecek olan Ziraat Bankası, tarım sektöründe kredi kullanmış olup ödeme güçlüğü sebebiyle takip hesaplarında bakiyesi bulunan müşterilerimize büyük bir ödeme kolaylığı sağlamıştır. Ödeme kolaylıklarından faydalanmak isteyen müşterilerimizi Şubelerimize bekliyoruz” dedi.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya