Emlak Haberleri

ÇED süreci başladı!

Pendik Güzelyalı Millet Bahçesi ve Dolgu Alanı projesi için ÇED süreci başladı.Proje 9 milyon 775 bin TL’ye mal olacak.

İstanbul Anadolu Yakası Pendik İlçesi, Güzelyalı Mahallesi projesinde hayata geçirilecek olan proje Pendik Belediyesi imzası taşıyor.

Proje kapsamında yapılması planlanan dolgu işlemi ile İstanbul’un önemli kıyı kesimlerinden biri olan Pendik ilçesinde denizden alan kazanımı sağlanacak.

Dolgu işlemleri sonucunda elde edilecek alanda gerçekleştirilmesi planlanan Güzelyalı Millet Bahçesi projesi kapsamında sosyal tesis, eğlence merkezi, etkinlik alanı, spor alanları gibi tesislerin kurulması planlanıyor.

Güzelyalı Millet Bahçesi projesi için toplam 86 bin 437 metrekare alan belirlenmiş olup, bu alanın yaklaşık 47 bin 239,6 metrekarelik kısmı projeye konu dolgu yapılacak alan olarak belirlendi.

Pendik Güzelyalı Millet Bahçesi için ÇED süreci başladı!

Proje alanına en yakın yerleşim birimleri yaklaşık 10 metre mesafede yer alan Güzelyalı Mahallesine ait konutlar. Ayrıca proje alanı çevresinde oteller, tersaneler vb. işletmeler yer alıyor.

Projenin inşaat aşamasında 75 personelin, işletme aşamasında ise 250 personelin çalışması planlanıyor.

Proje kapsamında yapılması planlanan dolgu işlemi ile İstanbul’un önemli kıyı kesimlerinden biri olan Pendik ilçesinde denizden alan kazanımı sağlanacak.

Planlama amacının Pendik İlçesi ve yakın çevresinde kentleşme ve artan nüfus nedeniyle ilçe ve bölge bazında hizmet edecek park, spor, rekreasyon ve yeşil alanları oluşturmak, sosyal ve kültürel aktiviteleri kamu yararına sunulacak. Dolgu işlemleri sonucunda elde edilecek alanda gerçekleştirilmesi planlanan Güzelyalı Millet Bahçesi projesi kapsamında sosyal tesis, eğlence merkezi, etkinlik alanı, spor alanları gibi tesislerin kurulması planlanıyor.

 

Proje alanında yapılacak yarma çalışmalarının yaklaşık 1,5 yılda (18 ay) tamamlanması planlanıyor. Yarma çalışmasının bittiği alanlarda eş zamanlı olarak dolgu çalışmalarına başlanacak olup millet bahçesi inşaat çalışmaları yaklaşık 3 yılda (36 ay) tamamlanacak.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya