Emlak Haberleri

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ‘Kira borçları yapılandırılsın’

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, borçların yapılandırılması amacıyla son başvuru tarihinin yaz aylarına kadar uzatılmasını önerdi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, borçların yapılandırılması için son başvuru tarihi olan 31 Aralık tarihinin yaz aylarına kadar uzatılmasını önerdi. Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Kaya, “Buradan Hükûmet yetkililerine çağrıda bulunuyorum. İçinde bulunduğumuz zor şartlar düşünülerek borçların yapılandırılması için 31 Aralık 2020 olarak açıklanan son başvuru tarihi yaz aylarına kadar uzatılmalıdır” diye konuştu.

Kasım ayında Meclis’ten geçen ve son başvuru tarihi 31 Aralık şeklinde açıklanan 7256 Sayılı Kanun kapsamında vergi ve kira borçları ve trafik cezaları yapılandırılıyor ve peşin ödemelerde gecikme bedellerinin yüzde 90’lık kısmı silinebiliyor. Yapılandırma süresinin bitmesine 5 gün kala Meclis Genel Kurulu’ndan çağrı yapan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, şöyle konuştu:

BİRÇOK İNSANIMIZ BAŞVURUDA BULUNAMADI

“Çok zor günlerden geçiyoruz. Hükûmet bu zor günlerde, vatandaşlarımızın ödeyemedikleri biriken vergi borçlarını, kira borçlarını ve trafik cezalarını yapılandırmak için bir kanun çıkardı ve bu kanun da 31 Aralık 2020 tarihine kadar borçlara yapılandırma imkânı tanıdı. İyi de oldu. Fakat pandemi ve kış şartları ve bozulan ekonomik şartlar nedeniyle birçok insanımız yapılandırma başvurusunda bulunamadı.”

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya

NASIL OLACAK DA BORÇ ÖDEYECEK?

“Birçok esnafımızın dükkânları kapalı, insanlarımızın çoğu işsiz. Geçim derdine düşmüş insanlarımızın çoğu kiralarını, elektrik, su, doğalgaz faturalarını ödeyemez durumdalar. Bu şartlarda nasıl olacak da yapılandırma yapacaklar? Nasıl olacak da geçmişten kalan borçlarını ödeyecekler? Buradan Hükûmet yetkililerine çağrıda bulunuyorum. İçinde bulunduğumuz kötü koşullar düşünülerek borçların yapılandırılması için son başvuru olarak tarihi olarak açıklanan 31 Aralık 2020 tarihi mutlaka yaz aylarına kadar uzatılmalıdır.”

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya