Emlak Haberleri

CHP’li belediyelere ait iş yerlerinin kira ücretleri ertelendi!

Koronavirüs salgını döneminde CHP’li belediyeler tarafından başlatılan sosyal destek kampanyaları tüm hızıyla devam ediyor.

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin pandemi yardımlarına ilişkin yeni veriler açıkladı.

CHP’li 11 büyükşehir belediyesi bu dönemde su faturasını ödeyemeyen 1 milyon 173 bin abonenin suyunu da kesmedi. Öte yandan belediyelere ait iş yerlerinin 15 bin 251 adet kira ücreti de ertelendi.

 

CHP’li belediyelerin pandemi yardımlarına yönelik verileri aktaran Torun, pandemide 10 milyon vatandaşa ayni ve nakdi yardımda bulunulduğunu, 75 milyondan fazla maske ve dezenfektan ürününün ücretsiz dağıtıldığını ve sokağa çıkma yasaklarında 34 milyon 500 bin öğün yemeğin evlere ulaştırıldığını hatırlattı.

Bu yardımlara ek olarak 11 büyükşehir belediyesinin pandemi sürecinde, su faturasını ödeyemeyen 1 milyon 173 bin 824 abonenin suyunu kesmediğini belirten Torun, “11 büyükşehir belediyemize ait iş yerlerinin, ödenemeyen 15 bin 251 adet kira ücreti, kiracı vatandaşlarımızın rahat bir nefes alması için ertelendi” dedi.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya