Emlak Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan inşaat sektörüyle ilgili neler söyledi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, inşaat sektörüyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sektörde zam üstüne zam yapan fırsatçıların yer altığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşları koruyacaklarının altını çizdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan’a yaptığı ziyaret sonrasında gündemle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu ve basın mensuplarının yönelttiği soruları yanıtladı.

Müteahhitlerin son zamanlarda yaşadığı sorunlara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir ülkede inşaat sektörünün durması halinde ekonominin de hayatın da duracağını belirtti.

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan inşaat sektörüyle ilgili neler söyledi? İşte ayrıntılar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o açıklamaları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanayicilerin bu dönemde ciddi oranda paralar kazandığının altını çizerek, alt yapıda ve üstyapıda faaliyette bulunan müteahhit firmaların sıkıntılarla karşılaştığını dile getirdi. Çimento ve demir çelikte bu durumu fırsata çevirenlerin olduğuna vurgu yapan Erdoğan, zam üstüne zam uygulandığına ancak bir yandan da bu konutların ve inşaatlarının yapılmasının gerektiğine dikkat çekti.

Sözcü’de yer alan habere göre; inşaat sektörünün durmasıyla yaklaşık 250 civarında kalemde faaliyette bulunan şirketlerin de duracağına dikkat çeken Erdoğan, “Bunları biz bir tarafa koyamayız ki. Onun için arkadaşlar şu anda bu işin de üzerinde çalışıyorlar” dedi ve öyle ya da böyle mümkün olduğu kadar vatandaşların korunması amacıyla bunu yapacaklarını belirtti.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya