Emlak Haberleri

Dolar neden yükseliyor?

20 Nisan Çarşamba günü vatandaşlar piyasalarda döviz kurlarını takip etmeye devam ediyor. Dolar kuru her geçen gün değer kazanırken, milyonlarca kişi ”Dolar neden yükseliyor” sorusunun cevabını merak ediyor. İşte doları yükselten nedenler ve bugünkü dolar kuru…

Dolar kuru, yatırımcılar ve dolar almak isteyenler tarafından haftanın ilk işlem gününde de takip edilmeye devam ediyor. Dolar geçtiğimiz hafta, Rusya Ukrayna Savaşı ile ilgili gelen haberler doğrultusunda dalgalı seyir izledi. Bu hafta ise dolar kuru değer kazanmaya başladı. Dolar ne zamana kadar yükselecek?  Dolar düşer mi, yükselir mi? Dolar/TL bugün kaç lira oldu? İşte merak edilenler…

Dolar kuru dün güne  alış fiyatı 14,63 lira, satış fiyatı ise 14,67 lira seviyesinde başladı.  Dolar 18 Nisan Pazartesi sabahına alış fiyatı 14,59 TL, satış fiyatı ise 14,66 TL seviyesinde başladı.Peki dolar bugün kaç lira? Dolar/TL 20 Nisan ne kadar?

DOLAR NEDEN YÜKSELİYOR? DOLAR DEĞER KAZANDI

  • Dolar kurunun yükselmesinin en önemli nedeni, ABD’de FED’in Mayıs ayı başındaki faiz toplantısı yaklaşırken 50 baz puan faiz artırım ihtimali kesin gözü ile bakılıyor. En şahin üye Bullard 75 baz puan artırıma dahi  olabileceğini söyledi.
  • Rusya Ukrayna Savaş’ı devam ediyor. Rus ordusunun Donbas’ı alma gayesiyle geniş çaplı bir operasyon başlattığı bildiriliyor. Şiddetli çatışmalar yaşanırken dünya ise Rusya’ya yaptırımlarını genişletmeye devam ediyor.
  • IMF, bahar toplantısı için yayımladığı raporda makro ekonomik tahminlerle ilgili olarak güncellemeye gitti. Buna göre, savaş nedeniyle, 2022 yılı küresel büyüme tahminini  yüzde 4.4’ten yüzde 3.6’ye indirdi.

Peki dolar/TL bugün ne kadar? Dolar kuru 20 Nisan 2022 kaç lira? Son dakika dolar kuru…

DOLAR/TL BUGÜN NE KADAR 20 NİSAN 2022?

Dolar kuru bugün güne yüzde 0,16 atışla başladı. Dolar kuru bugün alış fiyatı 14,64 TL, satış fiyatı ise 14,67 TL seviyesinde işlem görüyor.

Dolar kuru dün güne  alış fiyatı 14,63 lira, satış fiyatı ise 14,67 lira seviyesinde başladı.  Dolar 18 Nisan Pazartesi sabahına alış fiyatı 14,59 TL, satış fiyatı ise 14,66 TL seviyesinde başladı.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya