Ekonomi

Dolar tekrar yükselişe geçecek mi?

Ünlü ekonomist Murat Kubilay dolar kuruyla ilgili son dakika açıklamaları yaptı. İşte “Bu sefer doların karşısında duracak bir güç yok” diyen Kubilay’ın o açıklamaları…

Ünlü ekonomist Murat Kubilay dolar kuruyla ilgili son dakika açıklamaları yaptı. “Bu sefer doların karşısında duracak bir güç yok” diyen Kubilay, geçen yılın Kasım ve Aralık aylarında yaşanan dolar kuru şokunun bir benzerinin daha kapıda olduğunu dile getirdi.

İşte Murat Kubilay’ın son zamanlarda sık sık gündem gelen dolar kuru ile ilgili o açıklamaları…

Yaptığı açıklamada dolarda artış beklenildiğini bu sebeple piyasada arz talep ilişkisinin oluştuğuna değinen Dr. Murat Kubilay önümüzdeki süreçte tıpkı Kasım’da başlayarak Aralık’ta da zirve yapan dolar artışı gibi bir sürecin yaşanacağını belirtti.

ÇOK TEHLİKELİ YERLERE Mİ GELECEK?

Önümüzdeki hafta yaşanması beklenen dolar kurundaki yükselişin çok tehlikeli yerlere geleceğini kaydeden Murat Kubilay bu sefer öncekilerden çok farklı olacağını söyledi.

SAVAŞ BİTSE BİLE RAHATLAMAYACAĞIZ

Küresel krizin ise savaş bitse bile devam edeceğini belirten Murat Kubilay Rusya’ya yaptırımların devam etmesi nedeniyle işlerin uluslararası piyasalarda da istenildiği gibi gitmediğini söyledi. Rusya’ya uygulanan doğalgaz ve petrol ambargosunun devam etmesi küresel çapta sürekli bir enflasyon yaşanmasına neden olacak diyen Kubilay bu durumdan Türkiye’nin katlanarak daha ağır yara aldığını belirtti.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya