Ekonomi

Dolar/TL bugün ne kadar?

Geçen hafta FED’in faiz oranlarını açıklamasının ardından piyasalarda bir hareketlilik yaşandı. Öte yandan Rusya Ukrayna arasındaki gerilimin devam etmesi döviz kurlarını etkilemeye devam ediyor. Peki dolar/TL bugün ne kadar?

Geçtiğimiz hafta Amerikan Merkez Bankası’nın piyasaların merakla beklediği faiz oranlarını açıklamasından sonra piyasalar da hareketlendi. Yine diğer taraftan Rusya ve  Ukrayna arasındaki gerilimin sürmesi de döviz kurlarında dalgalanmalara neden oldu.

Büyük ve küçük ölçekli yatırımcılar tarafından yakından takip edilen dolar kuru geçtiğimiz haftalarda 14,90 seviyelerini geçerek 15 lira sınırına yaklaştı. FED’in faiz kararı sonrasında 14,68 liradan güne başlayan dolar kuru gün içerisinde yukarı yönlü hareketine devam ederek 14,77 liradan günü kapattı. Dolar kuru şu dakikalarda ne kadar? Dolar/TL bugün kaç lira oldu? Dolar kuru yükselişe geçti mi? İşte son dakika dolar kuru…

DOLAR/TL BUGÜN NE KADAR? 21 MART 2022 GÜNCEL DOLAR KURU

Yatırımcıların gözde yatırım araçları arasında yer alan Dolar FED’in faiz kararından bir önceki gün, güne 14,74 seviyesinde başlamış ve FED’in faiz kararının sabahında da yüzde 0,05 değer kaybetmiş ve 14,68 TL olmuştu. Dolar kuru haftanın son gününe 14,74 liradan başlamış ve gün içerisinde yükselmiş ve 14,82 TL’ye çıkmıştı. Doların satış fiyatı bugün 14,85, altış fiyatı ise14,79 liradan işlem görüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya