Ekonomi

Doları olanlar bu habere dikkat!

Piyasalara ilişkin isabetli tahminleriyle tanınan Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer’den yatırımcıların gözdesi dolarla ilgili yeni tahminler geldi. Açıklamalar yapan Geçer yine herkesi heyecanlandıracak analizlerde bulundu. İşte Selçuk Geçer’in dolarla ilgili o açıklamaları…

Piyasalar yeni haftaya hareketli başlarken dolar 17,80 seviyesinden, Gram altın da 980 lira ile alıcılarının karşısına çıktı. Aktarılan son dakika bilgilerine göre, dolar ve altında yaşanan yüksek gerilim yatırımcıyı da tedirgin ederken, bu yükselişlerden sonra büyük düşüş mü gelecek? sorusu da yatırımcıların gündemine oturdu.

Konuyla ilgili önemli açıklamalar yapan Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer ise sosyal medya hesabından patlama mesajı verdi ve tansiyonu yükseltti.

Peki Selçuk Geçer dolar kuruyla ilgili olarak neler dedi? İşte Selçuk Geçer’in o açıklaması…

Medya Tava’da yer alan habere göre, Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer yayınladığı yeni videosunda doların çıkacağı seviyeyi açıkladı. Yaptığı açıklamada Türkiye’nin kötü bir süreçten geçtiğini dile getiren Selçuk Geçer, dolar bozdurmak isteyenler vatandaşlara  “Dikkatli olun” uyarısı da yaptı.

Yaptığı açıklamada dolarda 19 liraya hazır olun diye konuşan Selçuk Geçer, dolardaki ilk hedefin 18 sonrasına ise 19 lira olduğunu kaydederek, ” Bu seviyeye önümüzdeki günlerde gelirsek şaşırmayın.” dedi.

Yaptığı açıklamada doların 27 Aralık tarihinde 12 liraya geldiğini fakat bunun artık olmayacağını kaydeden Selçuk Geçer, Merkez Bankası’nın o dönem 20- 30 milyar dolarlık bir para harcadığını ve bu maceranın toplam sürecinin 5 ay olduğunu dile getirerek,  5 ay içerisinden 12 liradan tekrar 17.70’e liraya çıktığını söyledi.

Selçuk Geçer yaptığı açıklamada “18 saymıyorum o 1-2 saatlik bir olay.” şeklinde konuştu.

Bu filmi bize güzel oynadılar. Doları 13 ila 14’te tutamıyorlar. Borçları çıkardığımızda rezervlerimiz eksilerde. Neden?”

“Dolar bozduralım mı?” sorusuna ise Selçuk Geçer, “Dikkatli olun” cevabını verdi. Geçer, “Yastık altındaki paraları geri alabilmek için 40 takla attılar. Oysa bankacılık sisteminden çekip aldık. Tefeci borçların içine girdik. Korkunç bir kısa vadeli dış borcumuz var. Türkiye artık işin içinden çıkmayacak hale geldi.” ifadelerini kullandı.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya