Emlak Haberleri

Emlak Konut GYO Hakan Gedikli: Merkez Bankası Faiz İndirimi İle Konut Sektöründe İyileşme Sağladı

Merkez Bankası tarafından yapılan 1000 puanlık faiz indirimi sonrası konut satışlarında beklendiği üzere artışı sağladı. Ev satış rakamları yükselmeye devam ederken Emlak Konut GYO Müdürü Hakan Gedikli önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Konut GYO Hakan Gedikli: Merkez Bankası Faiz İndirimi İle Konut Sektöründe İyileşme Sağladı

Faiz indirimleri konut sektörüne adeta can suyu oldu. Durma noktasına gelen inşaat sektöründe çarklar yeniden dönmeye başlarken vatandaşın artan talebi yüzleri güldürdü.

Konu hakkında Milliyet Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu Emlak Konut GYO Hakan Gedikli konut kredisinde faizlerin yüzde 1 altına düşmesinin memnuniyet yarattığınıı belirterek satışlarda olumlu havanın süreceğini söyledi.

Faizler Düştü, Satış Ofisleri Hareketlendi! 

Konut kredisi faiz oranlarının psikolojik eşik olarak kabul edilen yüzde 1 seviyesinin altına çekilmesinin gayrimenkul sektörü açısından büyük önem taşıdığını belirten Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli  “Özellikle son 4-5 aylık periyottaki ön satış rakamları, satış ofislerindeki ziyaretçi sayıları ve iletişim kanallarındaki yoğunluk sektörümüzdeki olumlu yönde hareketlenmeyi ve tüketicinin güvenini ispatlamaktadır” dedi.

Emlak Konut 133 Konut Projesi İle Binlerci Kişiyi Ev Sahibi Yaptı!

2003 yılından bu yana gelir paylaşımı ve anahtar teslim olmak üzere Emlak Konut GYO olarak pek çok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Gedikli  “Şirketimiz, gerçekleştirdiği projelerle birlikte yaşayan nüfusun ihtiyacını karşılamak amacıyla eğitim tesisi, cami, sağlık tesisi gibi sosyal donatıları da beraberinde geliştirmektedir” dedi.

Türk Gayrimenkul Sektörü 2019 Yılını 1 Milyon 200 Bin Konut Satışı İle Tamamlayacak! 

Faizlerde ki düşüş ile satışların artacağını belirten Gedikli “Bu pozitif eğilimin yansımalarını sektörümüzde de göreceğimize inanıyoruz. Emlak Konut olarak tüketicinin beklentisini ve taleplerini ön planda tutarak projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz.

2019’un sonlarına yaklaşırken, bu sene içerisinde 7 bin bağımsız bölümü sahiplerine teslim ettik. 2020 ve sonraki yıllarda da projelerimizin teslimini aynı güven ve kararlılıkla sürdüreceğiz. Ekonomide güven zeminin oluşması ve sektörümüze dair güncel verileri değerlendirdiğimizde, bu yıl konut satış rakamlarının 1 milyon 200 bin adedin üzerinde gerçekleşeceğini öngörüyoruz” dedi.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya