Ekonomi

Emlak vergisi borçları yapılandırılıyor!

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi’ne göre vergi borçlarına yönelik yapılandırmaya içerik teklif TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi

Emlak vergisi borcu olan vatandaşlara müjde.  Milliyet’te yer alan habere göre; Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Yeni yasaya göre; emlak vergisi borcu olan vatandaşlar  emlak vergisini yapılandırabilecek. Yapılandırma için son başvuru tarihi ise 31 Ağustos 2021.

30 Nisan 2021 tarihine kadar emlak vergisi ödemesi yapamayan ve bildirimde bulunmayan mükellefler tarafından bildirim yapılması ve tahakkuk yapılan vergi gayrimenkulün  kültür varlıklarının korunmasına dair gecikme faizi ve gecikme zammı yerine  Yİ-ÜFE ay bazlı değişim oranları baz alınacak hesaplanacak tutarın talep edilen şekilde hepsi ödenmesi koşuluyla alacaklara bağlı gecikme faizi, gecikme zammı ve vergi cezalarının hepsi iptal olacak.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya