Emlak Haberleri

Emlak vergisi nasıl ve nereden ödenir?

Milyonlarca gayrimenkul sahibini yakından ilgilendiren emlak vergisi ödemeleri bugün sona eriyor. Peki emlak vergisi nasıl ve nereden ödenir? İşte detaylar…

Gayrimenkul sahipleri tarafından her sene iki taksitle ödenen emlak vergisi son ödeme tarihi bugün olarak belirlendi. Milyonlarca gayrimenkul sahibini yakından ilgilendiren emlak vergisi ödemeleri belediyelerin banka hesap numaralarına EFT ya da havale yoluyla da ödenebiliyor. Ayrıca söz konusu vergi için e-Devlet ve belediyelerin internet siteleri üzerinden vergi ödeme ve borç sorgusu da yapılabiliyor.

Emlak vergisi ödemekle yükümlü mükelleflerin, 2022 yılı ikinci taksiti için son ödeme tarihi bugün olarak belirlendi. Emlak vergisinde vatandaşların faiz yüküyle karşılaşmaması için vergilerini söz konusu tarihleri kaçırmadan ödemeleri gerekli.

Peki emlak vergisi ödemeleri nasıl yapılır? Emlak vergisi nasıl ödenir? İşte merak edilen soruların yanıtları…

EMLAK VERGİSİ NASIL VE NEREYE ÖDENİR?

Gayrimenkul sahiplerini yakından ilgilendiren emlak vergileri ilgili belediyeye gidilerek ödeniyor. Emlak Vergilerini belediyelerin banka hesap numaralarına EFT veya havale yoluyla da ödemek mümkün.

1- Gayrimenkulün bağlı bulunduğu belediyenin banka hesabına havale veya EFT yapabilirsiniz.

2- Gelir İdaresi Başkanlığının resmi web sitesinden de emlak vergisi ödeme işlemlerini yapabilirsiniz.

3- E-Devlet’teki “İnternet Vergi Dairesi” sekmesinden emlak verginizi de görüntüleyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya