Emlak Haberleri

Emlakçılar boykot edecek!

 

Korana virüs nedeni ile hem vatandaşların evlerine kapanması hem de ekonomik kaygıların boyutunun yükselmesi ile ne yazık ki konuta olan talep yeniden durma noktasına geldi.  ONLİNE SİTELER ZAM YAPTI!

Korana virüs salgını nedeni ile emlakçıların işleri durma noktasına gelirken online emlak siteleri tarafından kolaylık gösterilmemesi büyük tepki çekti. Konu hakkında hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem de Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a dilekçe yazarak durumu ileten emlak danışmanları çözüm bulunamaması durumunda Türkiye genelinde boykot eylemi başlatmaya hazırlanıyor.

Konu hakkında açıklama yapan İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa “Bu süreçte iş yerini açamayan, açsa bile iş yapamayan esnafımız ücretlerini ödeyemez hale gelmiştir. Türkiye genelinde isimleri hemen hemen herkesçe bilinen, pazarı elinde tutan söz konusu ilan portallarına oda olarak başvurarak bazı taleplerde bulunduk.
Ödemelerin en az 3 ay ertelenmesi, aboneliklerin dondurulması ve belli bir dönem ücret alınmaması gibi isteklerimiz oldu. Taleplerimize henüz ya dönüş olmadı ya da uygun olmayan dönüşler yapıldı. Hatta bazıları bu konuda taviz vermemiş ve son dönemde üyelik ücretlerine zam yapmıştır” diyerek mağdur edildiklerini iddia etti.

 

EMLAKÇILAR MAĞDURİYETLERİ GİDERİLMEZ İSE BOYKOT EYLEMİ BAŞLATACAKLAR.

Mağdur durumda olduklarını belirten Aşa söz konusu portalların acil olarak indirim yapmaları ve makul isteklerini karşılamaları gerektiğini belirterek bu sağlanmazsa tüm Türkiye genelinde bu siteleri boykot edeceklerini duyurdu. Bu sitelerin gelirlerini yine emlakçılar üzerinden elde edecekleri hatırlatmasında bulunan Aşa bu zor zamanda onların da kendilerine destek olması gerektiğini belirterek tüm emlakçıların bu zor dönemde ayakta kalma mücadelesi verdiğini dile getirdi.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya