Emlak Haberleri

Endonezya’da deprem!

Endonezya’nın Batı Sulawesi eyaletinin Majene bölgesinde dün yaşanan deprem sonucunda ölü sayısının 46’ya çıktığı kaydedildi.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Ulusal Afet Yönetim Ajansı Bilgi ve İletişim Merkezi Başkanı Raditya Jati, yaptığı açıklamada, depremde tahliye edilen 15 binden fazla kişinin Majene’de 10, Mamuju bölgesinde 5 farklı noktada güvenli alanlara yerleştirildiğini kaydetti.

 

Mamuju’da 37 ve Majene’de 9 olmak üzere şu ana kadar toplam 46 kişinin depremde hayatını kaybettiği ifade edilen Jati, yaralı sayısının ise 826 olduğunu açıkladı.

Jati, edindikleri son bilgiye göre, hastane, valilik ve liman işletmesi gibi kamu kurumlarının da olduğu 415 yapının zarar gördüğü kaydedilerek, yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği ifade edildi.

Endonezya

Meteoroloji İklim ve Jeofizik Kurumu (BMKG), dün yerel saatle 01.28’de, merkez üssü Majene kentinin 6 kilometre kuzeydoğusu olan ve 10 kilometre derinlikte yaşanan 6,2 büyüklüğüne sahip depremin Palu ve Makasar kentlerinde de hissedildiğini duyurulmuştu.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya