Emlak Haberleri

Esnafa kira desteğinde son başvuru tarihi 11 Ocak!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilen gelir kaybı ve kira desteklerinde son başvuru tarihini gelen talepler üzerine 11 Ocak 2021 tarihine uzattıklarını duyurdu. 

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye’nin ticari hayatı üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmasıyla alınan tedbirler kapsamında esnaf, sanatkarlar ile gerçek kişi tacirleri için gelir kaybı ve kira desteği veriliyor. Söz konusu destekler için son başvuru tarihi bugün sona eriyordu.

Esnafa kira desteğinde son başvuru tarihi 11 Ocak

Bakan Pekcan, Twitter hesabı üzerinde yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

Esnafa kira desteğinde son başvuru tarihi 11 Ocak

“Bakanlığımızca esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik 30 Aralık 2020’de başvuruları alınmaya başlanan gelir kaybı ve kira desteklerinde son başvuru tarihini gelen talepler üzerine, 11 Ocak 2021 Pazartesi saat 23:59’a kadar uzattık.”

Esnafa kira desteğinde son başvuru tarihi 11 Ocak

Destek kapsamında söz konusu kesime aylık 1000 lira olmak üzere toplamda 3 bin lira doğrudan gelir desteği ile 3 ay boyunca büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde aylık 500 lira kira desteği sunulacak.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya