Ekonomi

Euro bugün güne nasıl başladı? Euro kuru bugün kaç lira?

Geçtiğimiz hafta FED’in faiz kararından sonra döviz piyasası yükselişe geçti. Peki Euro bugün güne nasıl başladı? Euro kuru bugün kaç lira? İşte 21 Mart 2022 güncel euro kuru…

Geçtiğimiz hafta FED’in faiz kararını açıklaması ve dünya genelindeki gerilimler döviz kurları üzerinde etkili olmaya devam ediyor.

Kasım 2018’den bu yana ilk kez faiz arttırma kararı alan FED faiz oranını 25 baz puan artırdı. FED’in faiz kararından sonra piyasalarda hareketlenme yaşanırken, döviz kurları yükselişe geçti.

Öte yandan Rusya’nın Ukrayna’ya işgal girişiminde de sıcak gelişmeler yaşanıyor Savaş ile ilgili olumlu gelişmelerin olmadığına dair gelen haberler de piyasaları hareketlendiriyor. Peki, Euro/TL bugün kaç lira? Euro kuru bugün kaç TL? İşte 21 Mart 2022 euro/TL…

EURO BUGÜN KAÇ TL? 21 MART 2022 EURO KURU?

Antalya zirvesi sonrasında yükselişe geçen euro/TL 16,48 bandına kadar yükselmişti. Geçen hafta ise müzakere görüşmelerinin devam etmesi ile, piyasaların yönü aşağı çevrildi. FED’in faiz kararı öncesinde euro kurunun alış fiyatı 16,05 lira, satış fiyatı ise 16,18 liradan işlem gördü. FED’in faiz kararının hemen ardından euro kuru alış fiyatı 16,05 liradan, satış fiyatı ise 16,20 liradan işlem gördü. Bugün ise euro/TL alış fiyatı,16,29, satış fiyatı ise 16,40 liradan işlem görüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya