Emlak Haberleri

Ev kiralarındaki yükselişe karşı alınacak önlemler!

Son zamanlarda artan ev kiraları gündemden düşmüyor. Bu kapsamda devlet harekete geçti ve fahiş kiralara çözüm bulmak için çalışmaları başlattı. Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, konuyla ilişkin dikkat çeken çözüm önerisini açıkladı…

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü köşesinde ev kiralarında yaşanan fahiş artışları kaleme aldı. Tamer Heper, yüksek kiralara getirilecek çözümleri kaleme aldı.

Son zamanlarda artan ev kiraları gündemden düşmüyor. Bu kapsamda devlet harekete geçti ve fahiş kiralara çözüm bulmak için çalışmaları başlattı.

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper’e bir okuyucusu, ev kiaralarının fahiş artması sebebiyle alınmış önlem olup olmadığını ve “Yoksa nasıl bir önlem alınması düşünülüyor?” sorusunu yöneltti.

İşte Tamer Heper’in ev kiralarındaki yükselişe karşı alınacak önlemlerle ilgili o yazısı…

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, okuyucusunun sorusuna verdiği yanıta, “Günümüzün önde gelen meselelerinden biri kiralardaki artış. Kiralayanlar tarafından artış talebi endeksi falan aştı, karşılanamaz hallerde” ifadelerini kullanarak başladı. Yüzde 200 ile 300 zamların talep edildiğine dikkat çeken Tamer Heper, taraflar arasında yaygın bir ihtilafın oluştuğunu ve işlerin mahkemeye yansıdığını belirtti.

“Doğrusu benim de beklediğim, bu hususta bir önlem alınmasıdır. Zira kabul edelim ki bir yolla kira bedelleri üç-dört misli arttı” ifadelerini kullanan Heper, geçmiş dönemlerde enflasyonun yükselmesiyle kiraların arttığını ve bu zamanlarda alınan bir önlemi örnek olarak gösterdi.

Heper, “Önlem şuydu; enflasyon oranlarının yarısı nisbetinde kiralara zam yapılabileceği kararıydı” dedi ve bu önlemin bugün de uygulanabileceğini söyledi. Ancak Heper, şu anda piyasanın izlenmesinin bu manada bir çözüm olmadığını belirtti.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya