Emlak Haberleri

Evden çalışma kültürü yerleşiyor!

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gayrimenkul tercihlerini değiştirdi. Yeni süreçte kamu binalarının peyzajında kentsel tasarımlar, imar planları, toplu konutlar ön plana çıkacak. 

Sabah’tan Hazal Ateş’in haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, pandemi ile beraber gelişen yeni konut talebi, kentsel dönüşüm ve sosyal konut çalışmaları, sıfır atık projesinde gelinen aşamaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konut tasarımı ve mimarisinde Kovid-19 değişimi!

Bakan Kurum, Kovid-19 salgını sürecinin çalışma koşullarını değiştirdiğine vurgu yaparak, “Artık evlerde uzun zaman geçiriliyor. Evler artık sadece barınma mekânı değil. Konutların yeni iç mekân düzenlemelerine dair vatandaşlarımızdan çok yeni taleplerle karşılaşıyoruz. Örneğin daha küçük bir ev olsa da, daha fazla oda sayısı talep ediliyor. Yine daha büyük teraslar, kat bahçeleri, daha geniş balkonlar, dikey tarım gibi dış mekân kullanımlarına talep artacak” diye konuştu.

Konut tasarımı ve mimarisinde Kovid-19 değişimi!

Kurum, bu yıl toplam bedeli 25 milyar TL olan 80 bin konutluk kentsel dönüşüm ve sosyal konut projesine başlayacaklarını dile getirdi. Türkiye genelinde, sahada yatırım değeri 81 milyar TL olan 272 binin üzerinde sosyal konut ve kentsel dönüşüm konutunun inşaatının devam ettiğini belirtti. Kurum, “Dönüştürülmesi gerekli yapı stokunu elden geçiriyoruz” dedi.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya