Emlak Haberleri

Faizsiz konut kredisi alınılabilir mi?

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan haklardan bir tanesi de faizsiz konut kredisi. Peki faizsiz konut kredisi nasıl alınır? Faizsiz konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Konut kredisi faizlerinde yaşanan yükselmeler milyonları faizsiz konut kredisi arayışına çevirdi. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan haklardan bir tanesi de faizsiz konut kredisi. Peki faizsiz konut kredisi nasıl alınır? Faizsiz konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Konut kredisi faizlerindeki artışlar ev almak isteyenleri de üzdü. Hayalindeki eve kavuşmak isteyen milyonlarca vatandaş faizsiz konut kredisi almanını yollarını arıyor. Milyonlarca kişinin merak ettiği ve araştırdığı faizsiz konut kredisi alabilmek için bazı şartlar bulunuyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan faizsiz konut kredisi için başvurular 2022 yılında da devam ediyor. Peki 0 faizli konut kredisi nasıl alınır?

Milyonlarca kişi tarafından merak edilen faizsiz konut kredisi ile ilgili merak edilen tüm detayları Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya açıkladı.

Peki faizsiz konut kredisi nasıl alınır? Faizsiz konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya milyonlarca kişi tarafından merak edilen faizsiz konut kredisi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Sosyal Güvenlik Kurumu, 2022 yılında da 0 faizli kredi destek uygulamasını başlatmış oldu” şeklinde konuştu.

CNNTürk’ün aktardığına göre, yine milyonlarca kişi tarafından merak edilen SGK 0 faizli konut kredisinden kimler faydalanabilir sorunu da yanıtlayan Özgür Kaya, şunları söyledi: “Bu 0 faizli krediye başvurmak için sigortalının kendisi ya da geride kalan hak sahibindeki eş, çocuk, anne ya da babalar bu krediden yaralanabilecekler”

Yine merak edilen hak sahibi aldığı kredinin ödemesini nasıl yapacak? sorusunu da yanıtlayan Kaya, şöyle konuştu: “Gelir veya aylık alan emeklimizin aylığının 4’te 1’i nispetinde kesilmek suretiyle 0 faizli olarak konut sahibi olabilecekler”

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya