Emlak Haberleri

Folkart Vega yatırım arttı!

Folkart Vega projesinde anahtar teslimlerine söz verilen tarihte start verildi. 12 Ekim 2018 tarihinde lansmanı yapılan projeye yatırım yapanlar dolar ve Euro’dan çok daha fazla getiri sağladı…

Folkart Vega projesinde anahtar teslimlerine söz verilen tarihte start verildi. Folkart Vega’ya yatırım gerçekleştirenler, TL bazında bileşik enflasyonun, dövizde gerçekleşen yükselişe karşın Amerikan Doları ve Euro’dan çok daha fazla getiri sahibi oldu.

ANAHTAR TESLİM SÜRECİ BAŞLADI

İzmir, yalnızca Türkiye’nin değil dünya genelindeki gayrimenkul sektöründe yükselen yıldızı konumunda. İngiltere merkezli küresel gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank tarafından hazırlanan ve 2021’in ilk çeyrek verilerinin yer aldığı global konut fiyatları endeksi de bu durumu gözler önüne seriyor. 150 kentin yer aldığı ve 12 aylık fiyat değişimlerinin değerlendirildiği bu rapora göre, dünyada evlerin en fazla değerlendiği il yüzde 33,9 ile İzmir olarak gerçekleşti.

Peki Folkart Vega projesinde kaç konut bulunuyor? Folkart Vega’da hangi sosyal alanlar var? İşte Folkart Vega projesine ilişkin ayrıntılar…

Folkart’ın 12 Ekim 2018 tarihinde lansmanını gerçekleştirdiği ve dün itibariyle anahtar teslimlerine başlanan  Folkart Vega  Projesi ise yatırımcısına hem İzmir hem Türkiye hem de dünya ortalamasının üzerinde bir gelir elde etme imkanı sundu.

İsmini Lir Takımyıldızı’ndaki en parlak yıldızdan alan Folkart Vega, İzmir Körfezi’nin tam karşısında, merkezde konumlanıyor ve 843 konut ile 53 ticari alandan meydana geliyor.

“SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ ZAMANINDA TESLİM”

Yaklaşık 1 milyar 650 milyon TL’lik yatırım değerine sahip Folkart Vega projesinde, Kovid-19 salgınına karşın teslimleri zamanında gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarının altını çizen Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Vega projesindeki ilk konut teslimlerinin yapıldığı törende şu açıklamalarda bulundu:

“Vega projemizin lansmanını İstanbul-İzmir otoyolunun hizmete girmesinden kısa bir süre sonra yapmıştık. O gün İzmir’in artık çok daha kolay ulaşılabilen bir kent haline geldiğini vurgulamış ve bunun kent ekonomisine önemli katkı sağlayacağını söylemiştim. Anahtar tesliminden hemen önce de 1915 Çanakkale Köprüsü hizmete girdi. İzmir artık tüm yolların çıktığı kent. Kısaca ‘Tüm yollar İzmir’e çıkar’ da diyebiliriz. Pandemi döneminden önce başlayan ve devam eden beyaz yakalı göçü artarak sürüyor. Folkart olarak imza attığımız nitelikli projelerle hem kent kültürüne hem de ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Folkart Gallery ve çeşitli alanlardaki destekler ile kentin kültür, sanat hayatına katkı sağlıyoruz. Sponsorluklar ile bu güzel kentin takımlarını destekliyoruz. ‘Folkart yaparsa en iyisini yapar, Folkart’a yatırım yapan da çok iyi kazanç sağlar’ anlayışı markamıza olan güveni simgeliyor. Pandemi dönemine rağmen Vega’yı söz verdiğimiz, planladığımız ve tasarladığımız gibi zamanında teslim ettiğimiz için çok mutluyuz.”

FOLKART NEFES İSTANBUL SÜRÜYOR

Saya Grup bünyesinde faaliyette bulunan Folkart, günümüzde 8 farklı proje için projelendirme ve inşaat çalışmalarını sürdürüyor. Folkart’ın İzmir dışında bulunan ilk projesi olan Folkart Nefes İstanbul’da geniş bahçeli ve özel havuzlu müstakil yaşam tarzında inşa edilen 96 villa yer alıyor.

İzmir’den çıkan Türkiye’nin en büyük inşaat firması olmak amacıyla hedeflerini adım adım gerçekleştiren Folkart, bugüne kadar 16 farklı projeyi hayata geçirdi. Folkart’ın, hayata geçirdiği ve şu an sürdürdüğü bütün projelerin toplam yatırım değeri, 25 Milyar Türk Lirası’nı aşıyor.

Folkart’ta aile geçmişine dayalı köklü ‘etik’ değerler eşliğinde; sürdürülebilir ‘yenilik’ bilincine sahip olduklarına vurgu yapan Mesut Sancak, geçen senenin sonunda açılışını gerçekleştirdikleri Dubai ofisinden sonra, bu yaz Almanya Berlin’de ofis açacaklarına, küresel çapta Avrupa merkezli, dünya bazında ciddi ilerleyiş sağlamak amacıyla özel şekilde çalıştıklarına dikkat çekti.

Sancak, Folkart’ın, Pharmactive İlaç, Volt Redüktör, Volt Motor ile Volt Teknoloji gibi şirketlerle beraber, sanayide derinleşen SAYA GRUP’un bir iştiraki olduğuna da vurgu yaparken; gelecek süreçte, başta İstanbul olacak şekilde Türkiye’nin önemli şehirlerinde yeni yatırımlar planladıklarının da altını çizdi.

GÜNCEL VERİLERLE FOLKART VEGA

Folkart Vega’da satışların yüzde 37,8’i lansmandan sonra gelen ilk üç ayda yapıldı. İlk sene yüzde 72,8’lik satış oranınaı bulunurken, inşaat bitirilmeden proje yeni sahipleriyle bir araya geldi. Folkart Vega projesinde oldukça yüksek oranlarda Avrupa merkezli yabancı satışı da oldu.

Folkart Vega hem yatırımcısına kazanç sundu hem de salgının yaşandığı gibi kritik bir süreçte istihdama destek oldu. Vega’da ilk günden inşaat bitirildiğine güne kadar, yaklaşık 4 bin 500 kişi istihdam edildi. Özel peyzaj ve yeşil alanların bulunduğu proje, özerk bahçe kullanım alanlarına sahip ve değişik yükseklikte üç kule ile yatay bir bloktan meydana geliyor.

ANAHTAR TESLİM SÜRECİ

Folkart Vega projesinin ilk daire sahipleri iş dünyasından Nedim Saba ve Eli Alharal ile tiyatro sanatçısı Volkan Severcan olarak belirlendi. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ve Folkart Genel Müdürü Metin Sancak, iş dünyasının ünlü isimlerine anahtarlarını teslim etti.

Folkart Vega’da anahtar teslim süreci Folkart Müşteri Hizmetleri Departmanı’nca yapılıyor. Kalite Kontrol ve Müşteri Hizmetleri Departmanlarının 3 etaplı ayrıntılı kontrollerinin ardından teslim aşamasına geçiliyor. Görevliler, Folkart Vega sakinleriyle iletişime geçerek, bir randevu tarihinin tespit edilmesi için görüşmeler gerçekleştiriyor. Folkart sakinleri, evlerini belirlenen randevu gününde teslim alıyor. Folkart bünyesinde bulunan Forent Gayrimenkul ise uzman ekibiyle talep edenlere kiralama ve ikinci el satış hizmeti sunuyor.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya