Emlak Haberleri

Gayrimenkul ve Emlak piyasasında büyük talep artışı!

COVID-19 salgınının Gayrimenkul sektörü üzerindeki etkilerini ve salgın sonrası beklentileri değerlendiren Keypoint Gayrimenkul kurucusu Tarık Seçkin, içinde bulunduğumuz dönemin potansiyel gayrimenkul alıcıları ve yatırımcılar için mükemmel bir satın alma fırsatı oluşturduğunu söyledi.

Son dönemde hem yerli, hem de yabancı müşterilerin gayrimenkule olan taleplerinin satışları oldukça arttığını ve küresel salgın Covid- 19‘un konut talebini yeniden şekillendirdiğini dile getiren Tarık Seçkin  ‘Son dönemde aldığımız taleplerin büyük bir kısmını teraslı veya bahçeli yani nefes alan yapılar oluşturuyor. İzole bir hayat sürmek için kat bahçeli, teraslı rezidanslar, müstakil evler ve villalar tercih ediliyor. Sağlıklı bir yaşam ve çalışma ortamı sunabilecek, güvenli, yüksek kaliteli yapılara olan talep arttı. İyi bir aile yatırımını neyin oluşturduğuna dair beklentilerin değişebileceğini düşünüyorum. Otomobilin modelini yenilemek yerine, ekstra odalı, bahçeli, teraslı bir ev satın almanın daha iyi tercih olduğu düşüncesi yaygınlaşmaya başladı.’ dedi.

Kamu bankalarının tarihin en düşük faizli konut kredi kampanyasını başlatmasıyla beraber satılık dairelere olan ilginin ciddi anlamda arttığını ve insanların yasal olarak fiziksel tur atmasına izin verilmesi, pazarı daha da hareketlendirdi.’ dedi.

COVID-19 salgınının zaten değişmekte olan bazı eğilimleri hızlandırdığını belirten Tarık Seçkin  ‘Diğer taraftan bazı eğilimler tersine dönebilir. Bu dönemde internet ve dijitalleşmeye olan önem arttı. Muhtemelen eğilim aynı yönde devam edecek diğer taraftan iş ve yaşam alanlarının yoğunlaştırılması için süregelen eğilim yeniden gözden geçiriliyor.‘ dedi.

Gayrimenkul ve emlak sektörünün tüm değişenleri ile birlikte güçlü bir toparlanma sürecine gireceğini düşündüğünü dile getiren Tarık SeçkinGayrimenkul, her dönemde son derece önemli bir varlık sınıfıdır. Bahar satın alma sezonundan gelen bastırılmış talep, satışların yıl sonuna kadar toparlanmasına yardımcı olacaktır diye düşünüyorum’ dedi.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya