Emlak Haberleri

Gayrimenkul sektöründeki son durum !

Kakıcı – Şimşek Hukuk Bürosu kurucularından Av. Elvan Kakıcı Şimşek, gayrimenkul piyasasındaki fırsatçılara dikkat çekerek, ‘Türkler aramasın’, ‘Sadece yabancıya kiralık’ gibi ilanlarının sayısının hızla yükseldiğini belirtti. Bu durumun ceza getirebileceğini vurguladı…

Kovid-19 salgınıyla birlikte yeni konut üretiminin düşmesi, ekonomik kriz ile Türkiye’ye göçmenlerin gelişi gibi sebeplerle emlak sektörü arzı karşılayamamaya başladı.

Kakıcı – Şimşek Hukuk Bürosu kurucularından Av. Elvan Kakıcı Şimşek, gayrimenkul piyasasındaki fırsatçılara dikkat çekerek, bu durumun Anayasa’daki eşitlik ilkesinin ihlal edilmesine neden olduğunu dile getirdi.

Peki Kakıcı – Şimşek Hukuk Bürosu kurucularından Av. Elvan Kakıcı Şimşek, gayrimenkul sektöründeki son durumla ilgili neler dedi? İşte Şimşek’in o açıklamaları…

Kakıcı – Şimşek Hukuk Bürosu kurucularından Av. Elvan Kakıcı Şimşek, yaşanan emlak krizini fırsat haline getirenler sebebiyle ‘Türkler aramasın’, ‘Sadece yabancıya kiralık’ gibi ilanlarının sayısının hızla yükseldiğine dikkat çekti.

Bu durumun gerçekçi olmayan bir piyasa oluşturduğunu belirten Elvan Kakıcı Şimşek, aynı zamanda hukuksal kapsamda anayasa’daki eşitlik ilkesinin ihlaline sebep olduğunu da dile getirdi.

“Kişi evi kiralamaya uygun nitelikte ise ve kirasını ödeyecekse bekar, evli, çocuklu ya da farklı milletten olması bağlayıcı bir neden olamaz. Bu durum TCK Madde 122/d fıkrasının ihlalidir” açıklamasında bulunan Şimşek, fıkra kapsamında dil, din veya mezhep, milliyet, ırk, cinsiyet, renk, siyasi düşünce, engellilik, felsefi inan farklığından ortaya çıkan nefet sebebiyle kişinin ekonomik etkinlikte olmasına engel olan kimsenin ayrımcılık suçu işleyeceğini vurguladı.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya