Emlak Haberleri

Gayrimenkul ve Emlak sektörü 2020 yılında yeniden şekilleniyor!

 

Gelişen teknolojiyle beraber Yapay zeka, Veri analitiği  gibi teknolojik yenilikler birçok sektörü dönüştürürken, gayrimenkul sektörünü de yeniden şekillendiriyor.

Proje pazarlama ve gayrimenkul yönetiminin önemli firmalarından Keypoint Gayrimenkul’ün kurucusu Tarık Seçkin, Covid-19 pandemisi ile beraber bir çok sektör gibi gayrimenkul ve emlak sektörünün de çok  hızlı bir şekilde dijitalleştiğini belirtti.

Bu dönüşümün sayısız yeni fikirleri ortaya çıkararak, hizmet kalitesini önemli ölçüde arttırdığını dile getiren Seçkin ‘’Gayrimenkul ve emlak sektörü COVID-19 pandemisi ile birlikte büyük bir dijital dönüşüm geçiriyor.  Pandemi öncesinde de müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunabilmek adına teknolojiyi aktif olarak kullanıyorduk. Ancak pandemiyle beraber tüm sektör adına dijitalleşmenin önemi oldukça arttı. Şu anda sektörün hızla dijitalleştiğini ve sayısız yeni fikrin önünün açtığını görüyoruz.’’ dedi.

Gayrimenkul sektörünün, hizmet kalitesini daha yukarıya taşımak için sürekli yeni projeler ürettiğini belirten Tarık Seçkin ‘’Gayrimenkul sektörünü hem iş devamlılığını sağlamak, bunun yanında da müşterilerine her zamankinden daha iyi ve sorunsuz hizmet vermeyi hedefliyor. ‘’ dedi.

Dijitalleşmenin en büyük getirisinin müşteriye sunulan hizmet kalitesinin artması olduğunu dile getiren Seçkin ‘’ Örnek vermek gerekirse, önceden ihtiyacınıza uygun gayrimenkulü bulmak nispeten daha yorucu bir faaliyetti. Şimdi ise sanal turlar veya videolar aracılığıyla çok daha konforlu bir hale geldi. Dijitalleşmenin getirdiği birçok yenilikle birlikte, fiziki ziyaret sayısının azalarak verimliliğin önemli ölçüde arttığını söyleyebiliriz. Dijital kolaylıklar, müşterilerin birçok mülk ziyareti ve müzakerelerden oluşan satın alma, kiralama süreçlerini çok daha kolay hale getirdi. Alıcılar, satıcılar ve kiracılar bu yaklaşımı kolayca benimsediler. COVID-19 sektöre  yeni zorluklar getirmesine rağmen, gayrimenkul sektörü yeni normaldeki zorluklarının üstesinden gelmek adına teknoloji odaklı ve yaratıcı çözümler üretiyor. Gayrimenkulde dijitalleşme, sektörü temelli olarak değiştirmeye hazırlanıyor.’’ dedi.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya