Emlak Haberleri

Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Hattı çalışmaları başladı!

Halkalı ile İstanbul Havalimanı arasında açılacak metro için şantiye açılışı yapıldı. Açılışta, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıklamalarda bulundu.

Halkalı ile İstanbul  Havalimanı arasında yapılacak olan metro inşaatının şantiye açılışı gerçekleşti. Açılış,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun konuşmasıyla başladı.

Olimpiyat Stadı mevkiinde bulunan metro hattı yaklaşık 32 kilometre büyüklüğünde olacak. Marmaray-Halkalı’da metro hattında; Küçükçekmece, Kayaşehir, Fenertepe, Olimpiyat Stadı, Arnavutköy ve havalimanı durakları yer alacak. Yaklaşık 3 bin kişinin çalıştığı şantiyede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Metro hattının İstanbul için devasa bir proje olduğunu söyleyen Karaismailoğlu, Halkalı-Havalimanı metro hattının diğer metro hatlarıyla da entegre olacağını açıkladı.

Karaismailoğlu ayrıca Gayrettepe ve havalimanı arasında da 37 kilometrelik metro hattı için çalışmalar yapıldığını aktardı.

Ayrıca Halkalı-İstanbul Havalimanı metro hattı, sonrasında Kayaşehir’de bulunan Başakşehir Sakura Hastanesi’nde bulunan metroyla da entegre edilecek. Ardından Fenertepe-Vezneciler ve Kağıthane metrosuyla entegre olacak olan Halkalı-İstanbul metrosu 69 kilometre hatta sahip olacak.

Bakan Karaismailoğlu yapılacak metronun tüm İstanbullular için önemli olduğunu belirterek, metro ile İstanbul’un hem doğu hem batı yakasını havalimanına kolay bir şekilde ulaşacağını aktardı.

Gayrettepe-Havalimanı metrosu Mayıs 2021’de hizmete açılacak

Çok ince detaylarla metro yapım çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Karaismailoğlu, Gayrettepe-Havalimanı inşaatının Mayıs 2021’de bitirileceğini açıkladı.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya