Emlak Haberleri

Hangi ülke vatandaşları Türkiye’den gayrimenkul alıyor?

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu üyesi Orhan Sümer, Katar ve Arap Emirlikleri vatandaşlarının Türkiye’ye gayrimenkulde yoğun ilgisi olduğunu belirtti.

CHP  Adana  Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu üyesi Orhan Sümer, yabancıların gayrimenkul alımıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sümer, yabancı uyrukluların özellikle Katar ve Arap Emirlikleri vatandaşlarının Türkiye’ye yoğun ilgisi olduğunu belirtti.

Peki en çok hangi ülke vatandaşları Türkiye’den gayrimenkul alıyor? İşte CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu üyesi Orhan Sümer’in o açıklamaları…

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu üyesi Orhan Sümer, geçtiğimiz haftalarda Galataport ve İstanbul Havalimanı’nın Katarlılara satılacağının gündeme geldiğini belirtti ve herhangi bir yalanlama ya da doğrulama yapılmadığını da aktardı.

Cumhuriyet’in aktardığına göre; “Orhan Sümer, “Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden inanılmaz derecede gayrimenkul alımı gerçekleşiyor” dedi ve şehirlerin içine mahalle aralarındaki binaların satışına kadar pek çok satışa imza atıldığına dikkat çekti.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya